Suwałki. Wnuczek wyrzucił babcię z balkonu

i

Autor: Zapis monitoringu / Youtube

Suwałki: Zabił własną babcię. "Wyrzucił ją przez balkon". Nie będzie skazany! [DRASTYCZNE WIDEO]

2021-09-23 13:00

Wziął babcię na ręce i wyrzucił ją przez barierkę balkonu. Kobieta zginęła w wyniku upadku z dużej wysokości. Całe zajście nagrała kamera monitoringu. Sprawcy nie dosięgnie jednak kara. - Biegli psychiatrzy orzekli, że 25-latek był niepoczytalny - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Suwałkach. Co stanie się z zabójcą?

Do tragedii doszło w kwietniu 2021 roku przy ulicy Nowomiejskiej w Suwałkach. Kobieta mieszkała samotnie na drugim piętrze. Gdy 25-letni wnuk ją odwiedził, młody mężczyzna wyrzucił 78-latkę przez balkon. Niestety, kobieta zginęła. Prokuratura postawiła podejrzanemu zarzut zabójstwa. - Zarzucono mężczyźnie, że wziął kobietę na ręce i wyrzucił ją przez barierkę balkonu. W wyniku upadku z wysokości drugiego piętra 78-latka poniosła śmierć - informował wówczas rzecznik prokuratury Wojciech Piktel. Moment, w którym wnuczek wyrzuca babcię przez barierkę balkonu, zarejestrowała kamera monitoringu. Prokuratura powołała biegłego, który na podstawie wyników sekcji zwłok ustalił, że kobieta zmarła z powodu obrażeń odniesionych na skutek upadku. - Opinia potwierdziła, że do śmierci kobiety doszło w wyniku upadku z wysokości - przyznał prokurator Wojciech Piktel. Sprawca nie trafi jednak do więzienia.

Biegli psychiatrzy ustalili, że 25-latek był niepoczytalny w momencie dokonania przestępstwa. - W tej sytuacji prokuratura złoży do sądu wniosek o umieszczeniu mężczyzny w szpitalu psychiatrycznym. Sąd postanowi też, czy umorzyć postępowanie w tej sprawie - dodał Wojciech Piktel.

Obecnie podejrzany przebywa w areszcie śledczym.

Sonda
Czy w Polsce powinna obowiązywać kara śmierci?
Raport z anteny 23.09, godz.10