Świąteczna przerwa na Wielkanoc 2023. W przypadku uczniów sprawa jest jasna. Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2022/2023, który widnieje na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki, wiosenna przerwa świąteczna obejmuje aż... 6 dni. Uczniowie mają wolne od 6 kwietnia do 11 kwietnia. Zdecydowanie mniej powodów do zadowolenia mają osoby pracujące. Tutaj chętni muszą trochę pokombinować, aby wydłużyć sobie świąteczną przerwę. Liczy się czas, bo odpowiednio wcześniej należy wziąć urlop na wybrane dni.
Urlop na święta wielkanocne 2023. Jak załatwić sobie kilka dni wolnego więcej?
Lada dzień zaczną się święta wielkanocne. Wielkanocwypada w niedzielę (9 kwietnia). Dzień później mamy Poniedziałek Wielkanocny, czyli śmigus-dyngus (10 kwietnia). Są to dni ustawowo wolne od pracy i nauki. W połączeniu z sobotą daje to więc 3 dni wolnego. Czy w Wielki Czwartek (6 kwietnia) i Wielki Piątek (7 kwietnia) trzeba iść do pracy?
Co zrobić, aby mieć więcej wolnego?
Wielki Czwartek (6.04) i Wielki Piątek (7.04) to teoretycznie normalne dni, choć Kościół katolicki w tych dniach celebruje ważne wydarzenia w ramach tzw. Wielkiego Tygodnia. Pracownik może spróbować wziąć sobie urlop na te dwa dni, aby zrobić sobie świąteczny, długi weekend, czyli zacząć wolne 6 kwietnia, a do pracy wrócić dopiero 11 kwietnia. Kusząca perspektywa, ale pamiętamy, że udzielenie wolnego od pracy w tych dniach leży wyłącznie w gestii pracodawcy.