Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej: 15 grudnia. Migranci utknęli na bagnach

i

Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej: 15 grudnia. Migranci utknęli na bagnach

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej: 15 grudnia. Migranci utknęli na bagnach

2021-12-15 8:19

Na granicy polsko-białoruskiej panuje względny spokój. Mimo to kryzys migracyjny wciąż nie został zażegnany. Codziennie dochodzi do prób siłowego przekroczenia granicy. Policjanci łapią także kurierów przewożących ludzi do Niemiec.

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej, 15.12.2021. Minionej doby granicę próbowało przekroczyć 29 osób. Około północy granicę na odcinku chronionym przez placówkę Straży Granicznej w Czeremsze forsowała grupa 40 agresywnych osób. Cudzoziemcy rzucali kamieniami w funkcjonariuszy i żołnierzy polskich służb. Wszyscy zostali zatrzymani. To obywatele Iraku oraz Syrii. Wczoraj funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek w Michałowie i Narewce wspólnie ze strażakami prowadzili przez kilka godzin akcję ratowniczą. Czworo nielegalnych migrantów (obywateli Syrii) utknęło na bagnach. Udało się ich odnaleźć m. in. dzięki pomocy drona. Dwie osoby przewieziono do szpitala.

Czytaj też: Sokółka: Natalia Filipczuk wsiadła do autobusu. Co było potem? Gdzie jest 16-latka?

Minionej doby policjanci zatrzymali dwie osoby w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani w Narwi i Tonkielach kierowcy to obywatel Łotwy i obywatel Ukrainy. Kurierzy chcieli przewieźć w sumie 9 osób. Od początku trwania kryzysu migracyjnego policjanci zatrzymali 333 osoby, w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Policjanci z Warszawy wracając po zakończeniu służby na granicy zobaczyli pożar. Czternastu policjantów z oddziału prewencji bez wahania ruszyło walczyć z ogniem. Z płonącego domu wynieśli 91-letnią kobietę.

Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?
Szturm migrantów na przejście w Kuźnicy