Kosztowna inwestycja

Szalet miejski w cenie domu? Białostoczanie w szoku. "Yyy, jakim kosztem?"

2022-10-05 11:05

W Białymstoku już wkrótce zacznie działać nowy miejski szalet. Ładnie prezentująca się konstrukcja znajduje się niedaleko Pałacu Branickich. Chociaż szalet nie został jeszcze oddany do użytku, to inwestycja już jest mocno krytykowana. Chodzi o pieniądze. Jak poinformował zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki, szalet został "zbudowany kosztem ponad 400 tys. zł". - Yyy jakim kosztem??? - pytają zdumieni internauci.

Nowy miejski szalet znajduje się przy ul. Legionowej. Ów zostanie oddany do użytku jeszcze w październiku. Będą korzystali z niego nie tylko mieszkańcy miasta, ale także turyści. O tej inwestycji poinformował w mediach społecznościowych zastępca prezydenta Białegostoku. - Takie obiekty też są potrzebne w naszym mieście… To, co powstało wśród drzew przy ul. Legionowej, tuż przy pałacowych ogrodach to nowy szalet miejski. Zbudowany kosztem ponad 400 tys. zł, będzie jeszcze w październiku służył nie tylko odwiedzającym nasze miasto turystom - napisał Rafał Rudnicki. W czerwcu "Kurier Poranny" informował, że szalet będzie kosztował 432 tys. zł. Internauci są zdziwieni tak wysokimi kosztami budowy, jakby nie było, niewielkiej konstrukcji: "400 tysięcy tylko za ten jeden szalet?", "Yyy jakim kosztem?", "Szeregówkę można za to postawić i jeszcze na tym zarobić", "Szalet za 400 tys. zł? Przecież dom 120m można wybudować w takiej cenie."

"Takie są ceny"

Rafał Rudnicki wyjaśnił, że takie są ceny, a przy okazji zaatakował polski rząd: - Ma Pan świadomość tego, jakie są teraz ceny/oferty na najmniejszą nawet inwestycję? [...] Takie są ceny na rynku usług budowlanych, wodno-kanalizacyjnych itp. Trzeba podziękować rządowi za podwyżki cen energii i inflację - napisał w komentarzach pod opiniami internautów. Czy Waszym zdaniem ponad 400 tys. zł za jeden szalet to wysoka cena? Piszcie w komentarz oraz oddajcie głos w naszej sondzie.

400 tys. zł przeznaczonych na budowę szaletu miejskiego to nie pierwsza taka historia w Polsce. W 2018 roku w Łodzi powstała "ekskluzywna" toaleta, która - jak podaje tamtejsza "Wyborcza" - "jest podgrzewana, obudowana granitem, a podłoga zmywa się automatycznie."

Sonda
Czy ponad 400 tys. zł za miejski szalet to dużo?
Białystok. Pościg przez centrum miasta za kierowcą. 38-latek był poszukiwany