Szczepienia przeciw COVID-19 w Podlaskiem. Ile osób udało się zaszczepić?

2021-03-02 14:40 PAP jch
Szczepienia przeciw COVID-19 w Podlaskiem. Ile osób udało się zaszczepić?
Autor: Podlaski Urząd Wojewódzki Szczepienia przeciw COVID-19 w Podlaskiem. Ile osób udało się zaszczepić?

Ponad 110,3 tys. zastrzyków przeciwko COVID-19 wykonano dotąd w Podlaskiem, z czego 37,2 tys. drugą dawką – wynika z danych z wtorkowego rządowego raportu o realizacji szczepień. Ostatniej doby wykonano 829 szczepień. Ponad 2,8 tys. zastrzyków ma być w bieżącym tygodniu wykonanych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. To placówka, w której wykonuje się najwięcej szczepień w województwie.

Tylko w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego, gdzie jest szpital tymczasowy (na razie wciąż nie są tam przyjmowani pacjenci, a hala działa jako punkt szczepień – PAP) ma być zrealizowanych nieco ponad dwa tysiące szczepień. 480 z nich to szczepienia, których – z powodu braku specyfiku – nie udało się przeprowadzić w ostatnią sobotę i w niedzielę. Teraz szczepionki już są – poinformowała PAP rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Katarzyna Malinowska-Olczyk.

Czytaj też: Koronawirus w Podlaskiem. Nowe zachorowania i zgony [2.03.2021]

Szczepienia w szpitalu są realizowane w kilku miejscach w głównej siedzibie szpitala przy ul. Skłodowskiej i w kompleksie klinik zakaźnych. We wtorek w regionie potwierdzono 307 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem.

Nowe oficjalne zasady ochrony przed koronawirusem
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE