Szczepienia przeciw COVID-19 w Podlaskiem. Ile osób udało się zaszczepić?

i

Autor: Podlaski Urząd Wojewódzki Szczepienia przeciw COVID-19 w Podlaskiem. Ile osób udało się zaszczepić?

Szczepienia przeciw COVID-19 w Podlaskiem. Ile osób udało się zaszczepić?

2021-03-02 14:40

Ponad 110,3 tys. zastrzyków przeciwko COVID-19 wykonano dotąd w Podlaskiem, z czego 37,2 tys. drugą dawką – wynika z danych z wtorkowego rządowego raportu o realizacji szczepień. Ostatniej doby wykonano 829 szczepień. Ponad 2,8 tys. zastrzyków ma być w bieżącym tygodniu wykonanych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. To placówka, w której wykonuje się najwięcej szczepień w województwie.

Tylko w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego, gdzie jest szpital tymczasowy (na razie wciąż nie są tam przyjmowani pacjenci, a hala działa jako punkt szczepień – PAP) ma być zrealizowanych nieco ponad dwa tysiące szczepień. 480 z nich to szczepienia, których – z powodu braku specyfiku – nie udało się przeprowadzić w ostatnią sobotę i w niedzielę. Teraz szczepionki już są – poinformowała PAP rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Katarzyna Malinowska-Olczyk.

Czytaj też: Koronawirus w Podlaskiem. Nowe zachorowania i zgony [2.03.2021]

Szczepienia w szpitalu są realizowane w kilku miejscach w głównej siedzibie szpitala przy ul. Skłodowskiej i w kompleksie klinik zakaźnych. We wtorek w regionie potwierdzono 307 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem.

Nowe oficjalne zasady ochrony przed koronawirusem