Szukasz idealnych płytek do Twojego domu albo mieszkania? Wybierz je według sprawdzonych porad

2021-01-04 16:51

Jak dobrać płytki do mieszkania lub domu? Jakie wybrać do łazienki, kuchni, schodów czy balkonu albo tarasu? Na te i inne pytania specjaliści z białostockiego salonu AKCESS odpowiadają już od blisko 30 lat. Skorzystaj z ich sprawdzonych porad, idealnie dobierając płytki do własnego M.

Jak dobrać płytki do wnętrza – rodzaje, zastosowania

Dobór płytek do wnętrza wiąże się z kilkoma istotnymi kwestiami. Po pierwsze, weź pod uwagę dwa aspekty:

  • funkcjonalny,
  • wizualny.

W przypadku pierwszego zastanów się, jakie będzie przeznaczenie danego pomieszczenia. Zwróć uwagę na jakość materiału, jego grubość, wytrzymałość czy wykończenie. W przypadku ostatniego popularnym wykończeniem jest lappato – rodzaj powierzchni płytki będący praktycznym rozwiązaniem na posadzki w korytarzu czy salonie. Cechuje go łatwość utrzymania w czystości oraz powierzchnia odbijająca światło dająca wrażenie perlenia powierzchni.

Skupiając się na aspekcie wizualnym powinieneś natomiast określić styl pomieszczenia, wyposażenie czy kolorystykę. Myśląc o stylu, zdecyduj się na taki, który będzie odpowiadał Twoim indywidualnym preferencjom, dzięki czemu wnętrze będzie służyło Ci przez lata. Wybierając płytki masz do dyspozycji olbrzymią gamę wzorów i kolorów. Odpowiednie ich dopasowanie sprawi, że będziesz miał stylowe wnętrze, o jakim marzysz. Przy wyborze warto skorzystać z doświadczenia ekspertów, np. w salonie AKCESS przy ul. Radzymińskiej 14 w Białymstoku, który w doborze płytek pomaga już od blisko 30 lat.

Jakie płytki do łazienki?

Dobierając płytki do łazienki, powinieneś uzależnić swój wybór od konkretnej strefy. W prysznicowej i innych mokrych strefach z uwagi na bezpieczeństwo polecane są płytki matowe. Najistotniejszą wartością będzie w ich przypadku stopień antypoślizgowości oznaczany literą R oraz liczbą. Wszystkie symbole od R9 sprawdzą się w domowej łazience, natomiast w basenach, obiektach sportowych, saunach czy zakładach przetwórczych stosuje się płytki z oznaczeniem do R13.

Płytki nie tylko w łazience i kuchni

Płytki coraz częściej kładzie się nie tylko w łazience czy kuchni. Ze względu na swoją praktyczność inwestorzy wybierają także płytki do sypialni czy salonu. Używa się ich nawet jako okleiny mebli. Przykładowo firma AKCESS posiada w ofercie płyty na drzwi szafy, szafki, blaty czy wyspy kuchenne. W przypadku blatów najlepszym wyborem są płyty o grubości 12 mm, odporne na wysokie temperatury, łatwe w utrzymaniu, wytrzymałe oraz zapewniające funkcjonalności standardowych blatów kuchennych. Jako okleiny szafek doskonale sprawdzą się natomiast płytki o grubości od 3 do 6 mm.

Na rynku znajdziesz także płyty wielkoformatowe stanowiące zjawiskowy element dekoracji, który doskonale zastępuje obraz czy tapetę, wyróżniając się nie tylko wyglądem, ale i trwałością. Na okładzinę ściany nadaje się tak naprawdę praktycznie każda płytka, dlatego istotne w jej doborze będzie zwrócenie uwagi nie tylko na funkcjonalność materiału, jak i indywidualne preferencje odnośnie stylu pomieszczenia oraz osobistego gustu.

Jakie płytki na zewnątrz - taras, balkon, schody

Jakie płytki wybrać na taras, schody czy balkon? Na takich powierzchniach doskonale sprawdzą się zyskujące coraz większe uznanie płyty gresowe o grubości 2 cm. Kładąc je na zewnątrz, wybieraj mrozoodporne, wytrzymałe na uderzenia i zmienne warunki atmosferyczne. Istotnymi czynnikami będą także odporność na pęknięcia oraz antypoślizgowość. Takie płytki będą Ci służyły przez długie lata.

Płytki na zewnątrz mogą być instalowane na różnym podłożu – trawie, żwirze czy betonie – z użyciem kleju lub bez klejenia.

Jeśli szukasz fachowego doradztwa i szerokiego wyboru płytek do domu, łazienki, kuchni, na balkon czy taras, zajrzyj do oferty firmy AKCESS, która od blisko 30 lat zaspokaja nawet najbardziej wymagające oczekiwania i jest jedną z przewodnich marek branży budowlanej w regionie. Wejdź na stronę akcess.com.pl lub skontaktuj się pod nr. Tel. 85 66 43 433 z salonem przy ul. Radzymińskiej 14 w Białymstoku.

Artykuł sponsorowany