Szymon Hołownia bez tajemnic! Ile wiesz o nowym marszałku Sejmu? [QUIZ]

i

Autor: PAP/Radek Pietruszka Szymon Hołownia bez tajemnic! Ile wiesz o nowym marszałku Sejmu? [QUIZ]

Polityka

Szymon Hołownia bez tajemnic! Ile wiesz o nowym marszałku Sejmu? [QUIZ]

2023-11-14 13:53

W poniedziałek 13 listopada Szymon Hołownia został nowym Marszałkiem Sejmu RP. Nowa funkcja posła pochodzącego z Białegostoku, to jak dotąd ukoronowanie błyskotliwej kariery byłego dziennikarza i prowadzącego popularne programy telewizyjne. A czy wiecie, jakie jest wykształcenie Szymona Hołowni? Kim był ojciec polityka? Sprawdźcie się w naszym Quizie!

Szymon Hołownia został w poniedziałek wybrany Marszałkiem Sejmu X kadencji. Poparło go 265 posłów. Hołownia był kandydatem na marszałka Sejmu Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy - ugrupowań, które podpisały umowę koalicyjną i mają 248 mandatów w Sejmie. Hołownia ma sprawować tę funkcję do 13 listopada 2025 r. W drugiej połowie kadencji Sejmu marszałkiem izby niższej, zgodnie z umową koalicyjną, ma być Włodzimierz Czarzasty (Nowa Lewica).

Funkcja marszałka Sejmu to nowy rozdział w politycznej karierze Hołowni. A czy wiecie, co szef partii Polska 2050 robił, zanim został politykiem? Czym się zajmował? Większość pamięta Hołownię z telewizji oraz miejsca urodzenia. W poniższym Quizie sprawdzicie swoją wiedzę na temat nowego marszałka Sejmu. 

Szymona Hołownia - wykształcenie, rodzice, telewizja. Ile wiecie o nowym marszałku Sejmu? [QUIZ]

Poniżej przygotowaliśmy naprawdę trudny quiz z historii życia Szymona Hołowni. Sprawdzisz w nim wiedzę o wieku, wykształceniu, rodzicach i historii marszałka Sejmu. 

Szymona Hołownia - ile wiecie o nowym marszałku Sejmu? [QUIZ]

Pytanie 1 z 12
Gdzie urodził się Szymon Hołownia?
EXPRESS BIEDRZYCKIEJ - Szymon HOŁOWNIA