Dawno nie było tak źle! COVID-19 w Podlaskiem wciąż ZABIJA [dane Ministerstwa Zdrowia]

i

Autor: Paweł Dawno nie było tak źle! COVID-19 w Podlaskiem wciąż ZABIJA [dane Ministerstwa Zdrowia]

Dawno nie było tak źle! COVID-19 w Podlaskiem wciąż ZABIJA [dane Ministerstwa Zdrowia]

2021-01-13 12:19

Ostatniej doby wykryto 9 053 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 lub współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 481 pacjentów. Sprawdź, jak wygląda aktualna sytuacja epidemiczna w woj. podlaskim.

W Podlaskiem potwierdzono 333 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej nowych zachorowań dotyczy mieszkańców Białegostoku (93) i powiatu białostockiego (63). Z powodu COVID-19 zmarła 1. osoba, a z powodu współistnienia tej choroby z innymi chorobami zmarło 25. mieszkańców woj. podlaskiego. Dawno nie było tak tragicznych danych.

Czytaj też: QUIZ. Słownik polskiej wsi. Jesteś z miasta? Tych słów możesz nie zrozumieć. Odważysz się sprawdzić?

Koronawirus w Polsce [13.01.2021]

i

Autor: SE Koronawirus w Polsce [13.01.2021]

W regionie tak jak i w całej Polsce trwają szczepienia na COVID-19. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy medyczni. W kolejnych etapach szczepienia będą obejmować kolejne grupy. Kwalifikacji do szczepień przeciwko COVID-19 będzie dokonywał lekarz na podstawie przeprowadzonego badania oraz wywiadu z pacjentem, co zostanie udokumentowane w ankiecie i stosownej dokumentacji medycznej.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

- Przed nami szczepienia mieszkańców domów pomocy społecznej, które rozpoczną się 18 stycznia i bardzo ważne zadanie - rozpoczęcie szczepień seniorów - mówił podczas wtorkowej wideokonferencji wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

W grupie „I” Narodowego Programu Szczepień uwzględnione zostały osoby najbardziej narażone na negatywne działanie koronawirusa, czyli seniorzy. Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób powyżej 80. roku życia, a od 22 stycznia dla osób powyżej 70. roku życia.

Pierwsze szczepienia na COVID-19 w USK w Białymstoku