Tego jeszcze nie było. Incydent na granicy z Białorusią. Mieli mundury i kominiarki

i

Autor: Straż Graniczna Tego jeszcze nie było. Incydent na granicy z Białorusią. Mieli mundury i kominiarki

Sytuacja na granicy

Tego jeszcze nie było. Incydent na granicy z Białorusią. Mieli mundury i kominiarki

2023-09-11 10:36

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej nadal jest daleka od idealnej. W minioną sobotę (9 września) funkcjonariusze straży granicznej zostali obrzuceni kamieniami i patykami. To nie wszystko. Znajdujący się po drugiej stronie ogrodzenia ludzie strzelali do pograniczników z procy.

Straż graniczna podsumowała miniony weekend jeśli chodzi o sytuacje na granicy polsko-białoruskiej. Ujawniono 86 cudzoziemców próbujących nielegalnie przedostać się do Polski. - Kilka osób po zauważeniu przez polskie służby cofnęło się w głąb Białorusi - czytamy w komunikacie straży granicznej.

Najwięcej prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej odnotowano w piątek - 66. Groźnie było w sobotę, gdzie w pobliżu Dubicz Cerkiewnych około 7 osób znajdujących się po białoruskiej stronie granicy oślepiało latarkami polskie patrole, rzucali kamieniami, patykami oraz strzelali z proc. - Agresywne osoby ubrane były w mundury oraz kominiarki. Wykorzystano policyjny specjalistyczny pojazd TUR. Na szczęście podczas tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Wśród ujawnionych w trakcie weekendu cudzoziemców znajdowały się osoby pochodzące z  Syrii, Iranu, Etiopii, Konga i Burundi - czytamy w komunikacie.

Zapora na granicy z Białorusią gotowa. To największa inwestycja w historii Straży Granicznej
Sonda
Czy zapora na granicy z Białorusią spełnia swoje zadanie?