Tego nie będzie na maturze 2021 z geografii na poziomie rozszerzonym

i

Autor: CKE Tego nie będzie na maturze 2021 z geografii na poziomie rozszerzonym

Tego nie będzie na maturze 2021 z geografii na poziomie rozszerzonym

2021-04-22 11:15

Matura 2021 rozpocznie się 4 maja we wtorek. Egzamin dojrzałości to mnóstwo stresu i emocji. Na pierwszy ogień język polski, a w kolejnych dniach egzaminy z pozostałych przedmiotów. W czwartek 13 maja geografia na poziomie rozszerzonym. Zobacz, czego na pewno nie będzie na maturze 2021 z geografii. W tym roku matura będzie przebiegać w innych niż w poprzednich latach warunkach; wszystko przez koronawirusa i związane z epidemią środki bezpieczeństwa.

Egzamin pisemny z geografii na poziomie rozszerzonym rozpocznie się w czwartek 13 maja o godz. 9. Według danych opublikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, do egzaminu dojrzałości z geografii przystąpi 53 884 uczniów, czyli 19,9% tegorocznych maturzystów. Zdajesz w tym roku maturę z geografii i zastanawiasz się, co będzie na maturze? Podpowiadamy, czego na pewno nie będzie i wypadło z podstawy programowej tegorocznej matury. W przypadku matury 2021 z geografii na poziomie rozszerzonym usunięto niektóre treści o charakterze faktograficznym oraz zagadnienia, które są trudne do omówienia podczas nauki zdalnej. Chodzi w tym wypadku o część zagadnień z zakresu przeszłości geologicznej Ziemi, charakterystykę reżimów rzecznych w Polsce, zmiany funkcji obszarów wiejskich na świecie, zróżnicowanie językowe ludności świata.

Matura 2021: na początek język polski

Matura 2021 rozpocznie się 4 maja i potrwa do 21 maja. W tym roku z powodu pandemii nie będzie egzaminów ustnych. Wyjątek stanowią osoby, które muszą przedstawić wynik egzaminu w części ustnej w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną. W tym roku osoby przystępujące do egzaminu maturalnego nie muszą obowiązkowo przystąpić do egzaminu maturalnego z 1 przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Każdy absolwent może jednak przystąpić do egzaminu maturalnego z maksymalnie 6 przedmiotów dodatkowych. A już niedługo nastąpią ogromne zmiany w maturach: Ogromne zmiany w maturach! Będzie POGROM?! CKE opublikowała informator. Zobacz, co się zmieni!

Sonda
Matura 2021 - czy powinna być przesunięta?