Msza polowa po wkroczeniu Wojska Polskiego do Białegostoku, 1919 r.

i

Autor: Ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego Msza polowa po wkroczeniu Wojska Polskiego do Białegostoku, 1919 r.

Test Wiedzy o Historii Białegostoku 2019. Do wygrania będzie 10 tys. złotych i tablety

2019-01-18 15:19

Muzeum Wojska w Białystok zaprasza do udziału w czwartej edycji Testu Wiedzy o Historii Białegostoku. Celem wydarzenia jest propagowanie dziejów Białegostoku wśród mieszkańców oraz jego sympatyków.

- Test ma też na celu upamiętnienie 100. rocznicy wyzwolenia miasta spod zaborów i okupacji - informuje Marcin Koziński z Muzeum Wojska w Białymstoku.

Czytaj także: Białystok: TOP 10 archiwalnych zdjęć miasta. Musicie to zobaczyć! [ZDJĘCIA]

Test odbędzie się w niedzielę 17 lutego o godz. 17 w sali kina Forum na ul. Legionowa 5. Udział w teście jest bezpłatny. Na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna w wysokości 10 000 zł, laureaci kolejnych miejsc (drugiego i trzeciego) otrzymają tablety firmy Apple.

Test będzie składał się z 40 pytań o charakterze zamkniętym, zróżnicowanych pod względem stopnia trudności. Do każdego pytania zostaną podane trzy warianty odpowiedzi, z których tylko jedna będzie prawidłowa. Nad przebiegiem konkursu czuwać będzie jury w składzie: prof. dr hab. Adam Cz. Dobroński, dr hab. Artur Pasko, Jolanta Szczygieł-Rogowska i Andrzej Lechowski.

Do testu może przystąpić maksymalnie 280 osób. Wszystkie szczegóły i warunki uczestnictwa znajdują się w Regulaminie testu, dostępnym na stronie www.mwb.com.pl Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 15 lutego 2019 r. do godz. 17.00. W przypadku zgłoszeń składanych korespondencyjnie lub elektronicznie decyduje data wpływu zgłoszenia do organizatora.

Czytaj także: Białystok na nowych zdjęciach Google Street View. Czy znajdziesz siebie? [ZDJĘCIA]