To będzie zimna noc! W tej części Polski będzie najgorzej

i

Autor: shutterstock To będzie zimna noc! W tej części Polski będzie najgorzej

Prognoza pogody

To będzie zimna noc! W tej części Polski będzie najgorzej

2022-09-01 20:46

W nocy z czwartku na piątek (1.09/2.09) będzie zimno na Suwalszczyźnie, tylko 3 stopnie Celsjusza, a przy gruncie termometry mogą wskazać ok. zera stopni – poinformowała PAP dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północny okresami duże, i tam lokalnie przelotne opady deszczu, głównie na wschodnim Pomorzu oraz na Warmii i Mazurach. Nad ranem utworzą się mgły ograniczające widzialność do 200 m. Będzie zimno, szczególnie w woj. podlaskim. Temperatura minimalna od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, na przeważającym obszarze od 6 do 10 stopni, nad morzem i w zachodniej części kraju około 12 stopni. Na północnym wschodzie przy gruncie temperatura może spaść do ok. zera stopni.

Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz wyznał prawdę. Fani o tym nie wiedzieli. "I pieniądze były" [WIDEO]

Prognoza pogody na piątek (2 września) 

W piątek będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami na północy kraju duże, z przelotnymi opadami deszczu. - Tych opadów najbardziej spodziewamy się nad morzem, na Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu. Na pozostałym obszarze kraju nie powinno padać – powiedziała Tomczuk. Temperatura maksymalna od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, nad morzem, w dolinach karpackich, około 20 w centrum i 22 st. C w Wielkopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i wschodni.

Suwałki. Strażacy uratowali niemowlę, które miało problemy z oddychaniem
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?