TOP 10 zawodów, w których NIE znajdziesz pracy w Białymstoku [ZDJĘCIA]

2019-02-15 11:02

Ten rok będzie trudny dla absolwentów studiów humanistycznych. Dane opublikowane przez Barometr Zawodów nie dają szans na znalezienie pracy m.in. dla filozofów, historyków i politologów.

Portal Barometr Zawodów opublikował listę prognozowanego zapotrzebowanie na zawody w Białymstoku. Kilka dni temu informowaliśmy o zawodach deficytowych, czyli takich, gdzie jest duże zapotrzebowanie na pracowników. Dziś idziemy w innym kierunku - zawody nadwyżkowe. Przedstawiciele tych zawodów będą mieli problemy ze znalezieniem pracy.

>>>TOP 10 zawodów, w których NIE znajdziesz pracy w Białymstoku [ZDJĘCIA]<<<

Zawody nadwyżkowe to te, w których znalezienie pracy może być trudniejsze ze względu na małe zapotrzebowanie oraz wielu kandydatów chętnych do podjęcia pracy (np. nadwyżka edukacyjna). Prognoza dotyczy 2019 roku.

Zobacz także: Zenek Martyniuk został dziadkiem. Daniel Martyniuk pokazał córkę. Wiadomo, jak będzie miała na imię [ZDJĘCIA]

Barometr zawodów to jednoroczna prognoza sytuacji w zawodach. Powstaje oma osobno dla każdego powiatu w Polsce. Opiera się na opinii ekspertów, którzy na przełomie III i IV kwartału spotykają się i wspólnie analizują sytuację w poszczególnych zawodach. Badanie jest przeprowadzane na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społeczne.

Wcześniej opublikowaliśmy artykuł >>>TOP 10. W tych zawodach znajdziesz pracę w Białymstoku [ZDJĘCIA]<<<

ZOBACZ WIDEO: 500 plus na każde dziecko?