Sześciu nietrzeźwych kierowców jednego dnia! Tylu wpadło w powiecie przemyskim

i

Autor: KMP Białystok Sześciu nietrzeźwych kierowców jednego dnia! Tylu wpadło w powiecie przemyskim

Gmina Zawady. Groził, że granatem wysadzi dom! Przyjechała policja i saperzy

2021-06-30 14:55

Policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca gminy Zawady. Mężczyzna uzbrojony w granat ręczny groził rodzinie, że wysadzi dom i zabije znajdujących się w nim ludzi. 39-latek został obezwładniony przez najbliższych i zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

Działo się to w minioną sobotę w gminie Zawady niedaleko Białegostoku. Dyżurny białostockiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który groził rodzinie pozbawieniem życia. Policjanci z komisariatu w Łapach udali się na miejsce. Po przyjeździe zastali nietrzeźwego 39-latka oraz zgłaszające interwencję małżeństwo. - Mundurowi ustalili, że mężczyzna trzymając w ręku granat zagroził członkom rodziny pozbawieniem życia i wysadzeniem domu - informuje oficer prasowy KMP w Białymstoku. - Przed realizacją tej groźby powstrzymał jeden z członków rodziny obezwładniając nietrzeźwego.

Czytaj też: Zwłoki w stawie po dawnej żwirowni. Makabryczne znalezisko w gminie Nowe Piekuty na Podlasiu

Konieczna była wizyta wojskowych saperów, którzy zdetonowali ładunek. 39-latek trafił do izby wytrzeźwień, a następnego dnia usłyszał zarzut nielegalnego posiadania przyrządu wybuchowego oraz gróźb karalnych. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Białystok. Cezary R. miał porwać swoją żonę i córkę. Prokurator żąda dla niego więzienia. Obrona - uniewinnienia

Ewakuacja w centrum Szczecina. Saperzy usuwali bombę z czasów II wojny światowej