Tragiczna doba na Podlasiu. Zmarło 16 osób zakażonych koronawirusem

i

Autor: DWOT Tragiczna doba na Podlasiu. Zmarło 16 osób zakażonych koronawirusem

Tragiczna doba na Podlasiu. Zmarło 16 osób zakażonych koronawirusem. Ponad 200 zakażeń w Białymstoku!

2020-11-04 11:07

W Polsce potwierdzono 24 692 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 oraz z powodu współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami zmarły 373 osoby. Fatalne dane z woj. podlaskiego. Minionej doby koronawirus wpłynął na śmierć 16 osób.

Jeśli chodzi o woj. podlaskie, najwięcej zakażeń wykryto w Białymstoku - 225. Czytaj też: Tysiące ludzi protestowało na ulicach Białegostoku [ZDJĘCIA, WIDEO] Dwie osoby są hospitalizowane, pozostali przebywają w domach. Do tej pory odnotowano 10 853 zakażeń w regionie.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku poinformowała o 16 zgonach z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Najstarsza ofiara miała 92-lata, to mężczyzna z powiatu sokólskiego. Najmłodsza, to 63-letni mężczyzna z powiatu sejneńskiego. Od początku pandemii w Podlaskiem zmarły 159 osoby zakażone koronawirusem.

Wyzdrowiało kolejnych 70 osób (w sumie 2458).

Koronawirus w Polsce

i

Autor: SE Koronawirus w Polsce

Ustabilizowała się sytuacja, jeśli chodzi o sprzęt służący do ratowania pacjentów "covidowych". Jak czytamy na stronie Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, z 1250 dostępnych łóżek, wolnych jest 547. Z 70 dostępnych respiratorów dla pacjentów z COVID-19, wolnych jest 15. Niedawno był z tym problem: Dramat na Podlasiu! Zabrakło respiratorów! [WIDEO | ZDJĘCIA]

Więcej o koronawirusie w woj. podlaskim przeczytasz tutaj.

Koronawirus w Polsce

i

Autor: SE Koronawirus w Polsce

Koronawirus rozprzestrzenia się między ludźmi poprzez małe kropelki z nosa lub ust, gdy osoba z COVID-19 kaszle lub wydycha powietrze. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci tej choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Osoby zakażone koronawirusem zwykle mają:

  • wysoką gorączkę
  • kaszel
  • duszności
  • utratę węchu lub smaku
  • Rzadziej pojawiają się takie objawy, jak bóle mięśni i głowy, biegunka, wysypka

Obecnie cała Polska jest w czerwonej strefie, oznacza to częściowy lockdown. Zakrywanie nosa i ust jest obowiązkowe w przestrzeni publicznej. Osoby starsze nie powinny bez potrzeby wychodzić z domu. Wprowadzono zakaz imprez i zgromadzeń publicznych (chyba że do 5 osób). Restauracje i lokale gastronomiczne mogą serwować jedzenie tylko na wynos i na dowóz. Nauka w klasach 4 - 8 szkół podstawowych, w szkołach ponadpodstawowych i szkołach wyższych w trybie zdalnym.

Czytaj też: Siemiatycze. Pacjent UMARŁ w karetce przed drzwiami szpitala! To nie był COVID-19. Znamy szczegóły!

Wojewoda podlaski o respiratorach dla pacjentów z COVID-19