Trzech braci z Białorusi dostało zakaz wjazdu do Polski. Wszystko przez labradora o imieniu Snoopy [AUDIO]

i

Autor: Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku Trzech braci z Białorusi dostało zakaz wjazdu do Polski. Wszystko przez labradora o imieniu Snoopy [AUDIO]

Trzech braci z Białorusi dostało zakaz wjazdu do Polski. Wszystko przez labradora o imieniu Snoopy [AUDIO]

2019-01-22 9:02

Funkcjonariusze KAS odkryli nielegalne papierosy ukryte w skrzyniach biegów dwóch samochodów osobowych na białoruskich numerach rejestracyjnych. Zarzuty przemytu usłyszało w tej sprawie trzech braci – obywateli Białorusi.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Połowiec (pow. hajnowski) wybrali do szczegółowej kontroli audi oraz volkswagena, którymi podróżowało trzech mężczyzn – braci w wieku 19-29 lat.

Czytaj także: Tomasz Sztukowski nie żyje. Miał 49 lat. Był nauczycielem wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej

- Samochody zostały prześwietlone, a następnie do akcji wkroczył wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych labrador Snoopy, który zaznaczył skrzynie biegów w obu niemieckich autach - informuje asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku. - W ich wnętrzu funkcjonariusze znaleźli w sumie niemal 700 paczek białoruskich papierosów.

Mężczyźni stracili nielegalny towar i przystosowane do przewozu kontrabandy samochody. Cała trójka usłyszała zarzuty dot. przemytu papierosów.

Posłuchaj asp. Macieja Czarneckiego z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku:

Dodatkowo Białorusini, którzy zasiadali za kierownicą zatrzymanych pojazdów decyzją Komendanta Placówki Straży Granicznej w Czeremsze otrzymało zakaz wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych krajów obszaru Schengen odpowiednio na rok i dwa lata.

Czytaj także: Białystok. Wypadek na ul. Klepackiej. Ziemia przysypała robotników. Jeden nie żyje [AUDIO]