Uniwersytet w Białymstoku tworzy oryginalne zapachy. Zakład Medycyny Estetycznej posiada bibliotekę ponad 100 receptur

i

Autor: Pixabay Uniwersytet w Białymstoku tworzy oryginalne zapachy. Zakład Medycyny Estetycznej posiada bibliotekę ponad 100 receptur

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku tworzy oryginalne zapachy. Zakład Medycyny Estetycznej posiada bibliotekę ponad 100 receptur

2019-04-10 20:00

Czy wiedzieliście, że Uniwersytet Medycznym w Białymstoku posiada pracownię, w której powstają receptury oryginalnych zapachów? 

Zakład Medycyny Estetycznej posiada bibliotekę ponad 100 własnych oryginalnych zapachów o indywidualnych recepturach.

Czytaj także: Tadeusz Grabowski z Wizny ma 98 lat. Pisze wiersze i śpiewa! [WIDEO]

- To działalność naukowa, ale również artystyczna, gdyż wymaga zaangażowania, dyscypliny i ogromnej porcji kreatywności - mówi prof. Andrzej Przylipiak z Zakładu Medycyny Estetycznej. - Dzięki utalentowanemu i doświadczonemu zespołowi, jesteśmy w stanie kreować nowe, zindywidualizowane zapachy na potrzeby przemysłu.

Te 100 oryginalnych zapachów, które znajdują się w zbiorach Zakładu Medycyny Estetycznej mogą stać się znanymi perfumami, ale to zadanie dla firm z branży. Firmy mogą wykupić licencje na receptury zapachowe. Prof. Przylipiak dodaje, zakład może też opracować nową recepturę na życzenie klienta.

- Powonienie jest zmysłem współtworzącym obraz otaczającego świata - wyjaśnia. - Ludzie używają zapachów lub perfum w celu zwiększenia atrakcyjności własnego wizerunku. W dzisiejszym świecie elegancji, estetyki i mody, ten niewidzialny ale bardzo ekspresyjny element został na stałe włączony do palety środków i służy do kształtowania obrazu człowieka. Nie dziwią więc wysiłki jakie wkładają kreatorzy po to aby uzyskać nowe, atrakcyjne zapachy.

Zobacz wideo: Brutalny atak na kierowcę Ubera w Warszawie