Upał nie przeszkodził biegaczom. Za nami 6. PKO Białystok Półmaraton [GALERIA]

2018-05-13 18:02

Tłumy sportowców przebiegło dzisiaj ulicami Białegostoku. Motywacje do biegu były różne: pokonanie własnych granic, nowe doświadczenia, czy też akcja charytatywna. Pogoda - choć piękna - utrudniła mocno zadanie biegaczom. Żar lejący się z nieba dał popalić uczestnikom zawodów, jednak sportowcy okazali się niezłomni. Był to prawdziwy test wytrzymałości a emocji nie brakowało.

Dziś odbyły się dwa konkursy. O godzinie 9 odbył się bieg City Run - bieg na dystans 5 kilometrów. Biegacze wystartowali spod Pałacu Branickich i przebiegli ulicami Jana Klemensa Branickiego, Legionową i Lipową a linia mety znajdowała się obok ratusza na Rynku Kościuszki. Zwycięzcą tej konkurencji został Damian Roszko, który ukończył bieg w czasie 00:14:44. Najszybszą kobietą na tym samym dystansie okazała się Katarzyna Rutkowska z czasem 00:17:01.

5. Kropiewnicka Julita - 00:19:04

O godzinie 10 spod pałacu Branickich wystartowali uczestnicy półmaratonu. Do pokonania mieli ulice takie jak: Legionowa, Kopernika, Hetmańska czy aleja Piłsudskiego. Dystans wynosił 21,097 km a trasa tej konkurencji również kończyła się przy ratuszu. Najlepszym zawodnikiem okazał się pochodzący z Kenii Hillary Kiptum Maiyo. Czas, z jakim ukończył konkurs (01:05:02), okazał się rekordem białostockich półmaratonów. Najszybszą kobietą została Węgierka - Zita Kácser z czasem 01:16:50.