Wkrótce rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych

i

Autor: pixabay.com/1103997/CC0 Wkrótce rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych

Uwaga rodzice! Wkrótce rozpocznie się nabór do przedszkoli i podstawówek. Sprawdźcie szczegóły

2017-04-03 16:06

W czwartek (6.04) rozpoczyna się rekrutacja do białostockich przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i szkół podstawowych. Rodzice mogą już teraz zapoznać się z informatorem o nowej sieci placówek. 

Miasto przygotowało około 8,5 tys. miejsc w 60 przedszkolach publicznych i 950 w 38 oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych. Dodatkowo także 630 - w 8 przedszkolach niepublicznych. Wnioski o przyjęcie dzieci do tych placówek, rodzice będą mogli składać do 13 kwietnia.

- Zależy nam na tym, żeby zapewnić rodzicom i uczniom jak najlepsze, przystępne rozwiązania. Dobra orientacja w nowej sytuacji pozwoli dzieciom w lepszej atmosferze rozpocząć naukę w nowym roku szkolnym - powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku. 

Rekrutacją objęte są dzieci z roczników 2011-2014, mieszkające w Białymstoku. O przyjęcie dziecka do przedszkola lub oddziału mogą także ubiegać się rodzice, których dziecko ukończyło 2,5 roku.

Rodzice mieszkający poza naszym miastem mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do placówki po zakończeniu rekrutacji. Pod warunkiem, że będą wolne miejsca.

Jeżeli chodzi o szkoły podstawowe miasto przygotowało ponad 23 tys. miejsc w 40 placówkach. Dla pierwszoklasistów jest ich ponad 3,1 tys. Również i tu wnioski o przyjęcie dzieci można będzie składać do 13 kwietnia. 

Dla klas sportowych termin ten został skrócony do 10 kwietnia. Podstawówki powstałe z przekształcenia gimnazjów będą prowadzić nabór do klas IV i VII od 4 do 7 kwietnia.

Rekrutacja odbędzie się z wykorzystaniem systemu informatycznego (www.nabor.um.bialystok.pl).

>>> TK Maxx w Białymstoku.To już pewne! Wiemy, gdzie powstanie