Z portali wyciekły dane!

i

Autor: pixabay.com/Pexels/CC0 Z portali wyciekły dane!

Uwaga, wyciekły dane z milionów stron. Sprawdź, na których portalach trzeba będzie zmienić hasło!

2017-02-27 13:04

O wycieku informuje portal Niebezpiecznik.pl. Sprawa jest bardzo poważna i dotyczy między innymi chomikuj.pl, cda.pl, czy zalukaj.tv.

Portal niebezpiecznik.pl informuje o ogromnym wycieku danych z blisko 5,5 milionów serwisów internetowych korzystających z Cloudflare. Wyciekły między innymi losowe hasła, wiadomości prywatne, nagie zdjęcia, dane osobowe, adresy IP!

Wyciek 17 lutego odkrył Tavis Ormandy, badacz bezpieczeństwa pracujący w Google. Okazuje się, że błąd w usłudze Cloudflare istniał od września 2016 roku. Niepożądane osoby mogły zatem wejść w posiadanie tajnych danych. Ormandy natychmiast skontaktował się z Cloudflare i pomagał w "łataniu dziur". O odkryciu szybko zrobiło się głośno: 

- Tavis wspomniał też, że dane, które pozyskał w trakcie analizy błędu, z racji ich “wrażliwości”, zostały usunięte. Wyraził też obawę, że błąd mógł być przez kogoś odkryty wcześniej i nie wiadomo, czy ktoś o nim wiedział i wcześniej go wykorzystywał do zbierania informacji lub ataków - pisze Niebezpiecznik. 

Problem dotyczy między innymi takich serwisów jak cda.pl, kwejk.pl, chomikuj.pl porntube.com, stream-tv.me, zalukaj.tv, uber.com. Jeśli z nich korzystamy, lepiej zmienić hasła.

>>> Uwaga, śmieciarka jedzie - czyli o drugim życiu wyrzuconych mebli [ZDJĘCIA]

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia od ESKA INFO