W Białymstoku powstanie nowy blok. 186 mieszkań i podziemny garaż

i

Autor: Adam Ludwiczak/UM Białystok W Białymstoku powstanie nowy blok. 186 mieszkań i podziemny garaż

W Białymstoku powstanie nowy blok. 186 mieszkań i podziemny garaż

2022-07-08 12:50

Zarząd Mienia Komunalnego wybuduje nowy blok ze 186 mieszkaniami i podziemnym garażem. Powstanie on na osiedlu Bema w Białymstoku. Inwestycja warta ponad 57 mln zł ma zakończyć się w połowie 2024 roku. Miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości ponad 32 mln zł.

Jak informuje miasto, nowy budynek stanie między ulicami gen. J. Bema i Depową. Blok będzie miał 186 mieszkań o powierzchni od 25 do 58 m2. Przewidziano również lokale bez barier architektonicznych dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W garażu podziemnym będzie 90 miejsc postojowych. Garaż wolnostojący, wielopoziomowy zapewni 79 miejsc postojowych. Umowa na tę inwestycję została już podpisana. - Zakończenie budowy powinno nastąpić na przełomie czerwca i lipca 2024 roku - powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. To już kolejna inwestycja Zarządu Mienia Komunalnego w tej lokalizacji.

Czytaj też: Andrzej pochwalił się w samolocie, że ma przy sobie fortunę. Później gorzko tego żałował. Dramat na osiedlu w Białymstoku

Sonda
Czy Białystok to dobre miasto do życia?

Białystok. Kwietniowy atak zimy. Osiedle pod śniegiem. ZDJĘCIA

Białystok. Popołudniowa sjesta w Akcent ZOO. Zwierzęta leniuchują po obiedzie