Protest rolników na podkarpaciu

i

Autor: Beata Olejarka/Super Express

Protesty rolników

W piątek w Podlaskiem będzie protestować 2 tysiące rolników

2024-02-09 8:06

W Europie rolnicy protestują przeciwko wprowadzaniu unijnego Zielonego Ładu i napływowi towarów z Ukrainy. W piątek (9 lutego) protesty odbędą się w całej Polsce, także w woj. podlaskim.

- W związku z dzisiejszymi protestami otrzymaliśmy informację o 16 zarejestrowanych zgromadzeniach na terenie województwa podlaskiego, szacunkowa liczba osób biorących udział w zgromadzeniach podana przez organizatorów to ponad 2000 - powiedział nam w piątek rano podinspektor Tomasz Krupa. Rzecznik prasowy podlaskiej policji przekazał, że 11 zaplanowanych zgromadzeń będzie wiązało się z blokadami dróg, a w kolejnych 5 drogi nie będą blokowane, ale będą wiązały się z przejazdami ciągników.

- Pierwszych utrudnień możemy spodziewać się na Szosie Ełckiej w Białymstoku i ulicy Narodowych Sił Zbrojnych stamtąd uczestnicy zgromadzenia będą przemieszczać się pojazdami rolniczymi na ulicę Mickiewicza pod Urząd Wojewódzki - dodaje podinspektor Krupa.

Protesty rolników przetaczają się przez całą Europę. W czwartek (9.02) kilkuset rolników z Portugalii zablokowało jedną z głównych autostrad w kraju. W piątek rolnicy protestują w Polsce. Rolnicy sprzeciwiają się polityce Unii Europejskiej (Zielony Ład) dotyczącej transformacji ekologicznej, a także niekontrolowanemu napływowi produktów rolnych z Ukrainy.

Protest rolników na Podkarpaciu
Sonda
Czy popierasz działania i pomysły Unii Europejskiej w sprawie szeroko pojętej "zielonej transformacji"?