W Podlaskiem zatrzymano dużą grupę nielegalnych migrantów

i

Autor: POSG W Podlaskiem zatrzymano dużą grupę nielegalnych migrantów

W Podlaskiem zatrzymano dużą grupę nielegalnych migrantów

2021-06-07 11:35

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali niedawno 24 osoby za przekroczenie polsko – białoruskiej granicy wbrew przepisom. Cudzoziemcy przeszli przez tzw. zieloną granicę. Chodzi o 19 mężczyzn i 5 kobiet.

- W środę o północy funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Szudziałowie zauważyli w pobliżu granicy państwowej poruszającą się grupę osób, która nielegalnie przekroczyła granicę z Białorusi do Polski - informuje mjr SG Katarzyna Zdanowicz Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. W wyniku podjętych działań w okolicach miejscowości Zubrzyca Mała funkcjonariusze zatrzymali 24 osoby (11 obywateli Afganistanu, 9 obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej, 2 obywateli Palestyny, 1 obywatel Armenii i 1 obywatel Jordanii. Cudzoziemcy (19 mężczyzn, 5 kobiet) pieszo przeszli przez tak zwaną "zieloną granicę". Czytaj też: Sejny. 25-letnia kobieta działała bez skrupułów! Usłyszała 101 zarzutów!

Po wykonaniu niezbędnych czynności decyzją sądu cudzoziemcy zostali umieszczeni w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców w Białymstoku, Kętrzynie oraz Lesznowoli. Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 13 grup (112 osób) za nielegalne przekroczenie granicy.

Nielegalni imigranci z Afganistanu zatrzymani w Katowicach. Przekroczyli granicę ukryci w ziemniakach