Za potrzebą... do marketu. W sklepach Biedronka pojawią się.... toalety!

i

Autor: materiały prasowe Za potrzebą... do marketu. W sklepach Biedronka pojawią się.... toalety!

W sklepach sieci Biedronka pojawią się.... toalety!

2019-05-10 11:30

Największe sieci supermarketów nieustannie ze sobą konkurują i prześcigają się w pomysłach na przyciągnięcie klientów. Szczególnie zawziętą walkę widać pomiędzy dyskontami Biedronka i Lidl, które kuszą nie tylko zakupowiczów, ale też pracowników. Tym razem portugalska sieć poszła o krok dalej.

Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, zapowiedział szykowane zmiany w sklepach w całym kraju. We wszystkich nowych punktach pojawią się... toalety. Gdzie tylko będzie taka możliwość, zostaną one urządzone w ramach modernizacji sklepów.

Zobacz także: UWAGA! Sanepid wycofał ze sprzedaży dwa rodzaje sera. Sprawdź, czy nie masz ich w lodówce!

Wszystko za sprawą jednej z klientek marketów z Mławy na Mazowszu. Wysłała wiadomość do lokalnego portalu Nasza Mława, w której żali się, że w dużych sklepach, nie tylko w Biedronce, nie ma toalet dla klientów i jest to problem zwłaszcza dla osób starszych i dzieci. - Często słyszę, że Biedronka nie chce już być zwykłym dyskontem, ale bardziej "na poziomie". A o tak przyziemniej sprawie jak toalety nie pamiętają i w sklepach nie ma, za przeproszeniem, gdzie siku zrobić - żali się czytelniczka Naszej Mławy.

Opinia kobiety nie jest odosobniona, bowiem od dłuższego czasu w sieci można znaleźć komentarze klientów na temat braku toalet w popularnych dyskontach. Na skargę mieszkanki Mławy odpowiedział Jan Kołodyński, młodszy menedżer ds. relacji zewnętrznych w Jeronimo Martins. - Robimy wszystko, by wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów i by coraz więcej sklepów naszej sieci posiadało ogólnodostępne toalety. Niemniej jednak, większość z ponad 2900 sklepów sieci Biedronka mieści się w istniejących już wcześniej budynkach, w których toalet nie było. Infrastruktura tych obiektów wynika z wcześniej wydanych prawomocnych pozwoleń na budowę i użytkowanie obiektu - informuje Kołodyński. Dodaje, że toalety będą się pojawiać we wszystkich nowo wybudowanych marketach, a także w tych dotychczasowych przy okazji modernizacji obiektów.

ZOBACZ WIDEO: