W Suwałkach spadł pierwszy śnieg

i

Autor: pixabay.com/Miasto Suwałki

W Suwałkach spadł pierwszy śnieg! Wiemy, gdzie wkrótce nadejdzie zima. Zobacz, gdzie spadnie śnieg

2022-11-16 15:29

Suwałki to pierwsze miasto na nizinach, w którym spadł śnieg! Zima przypomniała o swoim rychłym nadejściu w środę, 16 listopada. Chłód coraz śmielej wkracza do Polski,. A to dopiero początek. Wiemy, gdzie spadnie śnieg w najbliższym czasie. Zima 2022/2023 zacznie się już w listopadzie?

Pierwszy śnieg w Polsce pojawił się tak naprawdę już we wrześniu! Było to jednak wysoko w górach, albowiem przyprószyło wówczas w Tatrach. Tym razem jednak śnieg spadł w Suwałkach! Po raz pierwszy odnotowano jego obecność na nizinach w środę, 16 listopada o poranku. Oficjalny profil miasta udostępnił zdjęcia, na których widać białe drobinki spadające z nieba i leżące na szybie samochodu. Dlaczego pierwszy śnieg w Polsce spadł w Suwałkach? Jak podaje serwis dobrapogoda24.pl, to właśnie tam obecnie są najbardziej sprzyjające warunki do pojawienia się białego puchu! Dociera tam coraz chłodniejsze powietrze z północy i północnego wschodu Europy, które styka się z wilgotnym powietrzem z południa. W najbliższych godzinach chłód będzie wędrował w kierunku południowo-zachodniej Polski.

Zima nadchodzi! Gdzie spadnie śnieg? Prognoza pogody mówi wszystko

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych godzinach i dniach nie tylko mieszkańcy Suwałk, ale również innych polskich miast będą mogli zobaczyć biały puch! Pierwszy oddech zimy poczujemy w nocy z 16 na 17 listopada i w czwartkowy poranek. - Najbliższej doby, zwłaszcza w trakcie nocy 16/17 listopada, gdy chłodny front będzie się przesuwał na południowy wschód kraju, to miejscami deszcz przejdzie w deszcz ze śniegiem, a nawet lokalnie w śnieg między szczególnie Lubelszczyzną, a Podkarpaciem, Małopolską oraz lokalnie Górnym Śląskiem i południem Dolnego Śląska - podaje serwis dobrapogoda24.pl.

Czytaj koniecznie: Zima jednak da nam w kość. Złowrogie prognozy. Rachunki za ogrzewanie uderzą po kieszeni

Z kolei w czwartek (17 listopada) o poranku chwyci mróz! Wówczas opadów śniegu można się spodziewać m.in. na Podkarpaciu, w Małopolsce, na południu Lubelszczyzny i Ziemi Świętokrzyskiej oraz Bieszczadach. Zima może zaatakować całą południową Polskę w piątek (18 listopada). Wtedy prócz Małopolski i Podkarpacia śnieg może spaść na Opolszczyźnie oraz Górnym i Dolnym Śląsku. Prognoza ta dotyczy w szczególności regionów podgórskich. Z kolei w sobotę (19 listopada) po raz pierwszy w tym roku w niektórych miejscowościach mróz może trwać przez całą dobę!

None
Sonda
Czy lubisz mroźną zimę?