W Suwałkach spadł pierwszy śnieg

i

Autor: pixabay.com/Miasto Suwałki

W Suwałkach spadł pierwszy śnieg! Wiemy, gdzie wkrótce nadejdzie zima. Zobacz, gdzie spadnie śnieg

2022-11-16 15:29

Suwałki to pierwsze miasto na nizinach, w którym spadł śnieg! Zima przypomniała o swoim rychłym nadejściu w środę, 16 listopada. Chłód coraz śmielej wkracza do Polski,. A to dopiero początek. Wiemy, gdzie spadnie śnieg w najbliższym czasie. Zima 2022/2023 zacznie się już w listopadzie?

Pierwszy śnieg w Polsce pojawił się tak naprawdę już we wrześniu! Było to jednak wysoko w górach, albowiem przyprószyło wówczas w Tatrach. Tym razem jednak śnieg spadł w Suwałkach! Po raz pierwszy odnotowano jego obecność na nizinach w środę, 16 listopada o poranku. Oficjalny profil miasta udostępnił zdjęcia, na których widać białe drobinki spadające z nieba i leżące na szybie samochodu. Dlaczego pierwszy śnieg w Polsce spadł w Suwałkach? Jak podaje serwis dobrapogoda24.pl, to właśnie tam obecnie są najbardziej sprzyjające warunki do pojawienia się białego puchu! Dociera tam coraz chłodniejsze powietrze z północy i północnego wschodu Europy, które styka się z wilgotnym powietrzem z południa. W najbliższych godzinach chłód będzie wędrował w kierunku południowo-zachodniej Polski.

Zima nadchodzi! Gdzie spadnie śnieg? Prognoza pogody mówi wszystko

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych godzinach i dniach nie tylko mieszkańcy Suwałk, ale również innych polskich miast będą mogli zobaczyć biały puch! Pierwszy oddech zimy poczujemy w nocy z 16 na 17 listopada i w czwartkowy poranek. - Najbliższej doby, zwłaszcza w trakcie nocy 16/17 listopada, gdy chłodny front będzie się przesuwał na południowy wschód kraju, to miejscami deszcz przejdzie w deszcz ze śniegiem, a nawet lokalnie w śnieg między szczególnie Lubelszczyzną, a Podkarpaciem, Małopolską oraz lokalnie Górnym Śląskiem i południem Dolnego Śląska - podaje serwis dobrapogoda24.pl.

Czytaj koniecznie: Zima jednak da nam w kość. Złowrogie prognozy. Rachunki za ogrzewanie uderzą po kieszeni

Z kolei w czwartek (17 listopada) o poranku chwyci mróz! Wówczas opadów śniegu można się spodziewać m.in. na Podkarpaciu, w Małopolsce, na południu Lubelszczyzny i Ziemi Świętokrzyskiej oraz Bieszczadach. Zima może zaatakować całą południową Polskę w piątek (18 listopada). Wtedy prócz Małopolski i Podkarpacia śnieg może spaść na Opolszczyźnie oraz Górnym i Dolnym Śląsku. Prognoza ta dotyczy w szczególności regionów podgórskich. Z kolei w sobotę (19 listopada) po raz pierwszy w tym roku w niektórych miejscowościach mróz może trwać przez całą dobę!

None
Sonda
Czy lubisz mroźną zimę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE