Wichura w Podlaskiem. Tysiące odbiorców bez prądu

i

Autor: OSP Turośń Kościelna Wichura w Podlaskiem. Tysiące odbiorców bez prądu

Wichura w Podlaskiem. Tysiące odbiorców bez prądu

2022-01-17 14:35

Po wichurach, jakie od rana w poniedziałek przechodzą przez województwo podlaskie, ponad 21 tys. odbiorców nie ma prądu - podała PGE Dystrybucja. Straż pożarna w związku z wichurami interweniowała od rana ponad 60 razy. Nikomu nic się nie stało.

W Podlaskiem od rana obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące silnego wiatru wydane przez IMGW. Synoptycy prognozują utrzymujący się do wieczora silny wiatr o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do około 100 km/h z zachodu i północnego zachodu. Przed południem w poniedziałek bez prądu jest w regionie ponad 21 tys. odbiorców, wyłączenia mają charakter masowy - podała PGE Dystrybucja. - Uszkodzenia sieci związane są z porwanymi przewodami, drzewami bądź konarami na liniach energetycznych - informuje spółka. Czytaj też: Bobrowniki. Ponad tysiąc TIR-ów w kolejce do przejścia granicznego

Najwięcej wyłączeń dotyczy rejonu energetycznego Bielsk Podlaski; na przywrócenie zasilania czeka ok. 15. tys. odbiorców. Po kilka tysięcy odbiorców bez prądu jest też w rejonie energetycznym Łomża i Białystok Teren. Mimo silnego wiatru, rano w regionie było spokojnie, a strażacy odnotowali pojedyncze zgłoszenia. Natomiast do południa odebrali ponad 60 zgłoszeń - poinformował PAP dyżurny stanowiska kierowania Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Białymstoku. Nikomu nic się nie stało. Strażacy wyjeżdżali przede wszystkim do usuwania powalonych na drogi drzew, które utrudniały przejazd.

IMGW wydało w poniedziałek nowe ostrzeżenie dotyczące oblodzenia dla całego województwa podlaskiego. Synoptycy prognozują miejscami zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników powodujące oblodzenie po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Prognozowana temperatura minimalna ma wynieść od -4 st. C do -2 st. C, przy gruncie około -5 st. C.

Pogodowy armagedon w województwie śląskim. Zamieć śnieżna przechodzi przez Śląsk!
Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?