Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w niedzielę zagra w Białymstoku

i

Autor: Łukasz Widziszowski/WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w niedzielę zagra w Białymstoku

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w niedzielę zagra w Białymstoku

2021-01-30 7:34

W niedzielę 31 stycznia 2021 odbędzie się 29. finał WOŚP. Zebrane pieniądze zostaną przekazane oddziałom dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W zbiórkę zaangażuje się 120 tys. wolontariuszy zarejestrowanych w sztabach WOŚP na całym świecie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra również w Białymstoku.

- Jesteśmy na ostatniej prostej, jeśli chodzi o przygotowania. Cieszymy się, że zagramy już w najbliższą niedzielę i zrobimy wszystko, żeby zagrać jak najgłośniej. W tym dniu odbędzie się Festyn Słodkości Kini w Dobrzyniewie Fabrycznym, jest to pomysł właścicieli, żeby przyłączyć się do tegorocznego Finału. Ponadto, dzięki uprzejmości Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Białymstoku będzie Orkiestrobus, który w godzinach od 12.00 do 15.00 będzie zatrzymywał się na przystankach Białostockiej Komunikacji Miejskiej w centrum. Na każdym przystanku wystąpią lokalni artyści i odbędą się licytacje - powiedziała Angelika Wieteska, szefowa białostockiego sztabu WOŚP. 

W Białymstoku wolontariuszy z puszkami WOŚP będzie można spotkać w Atrium Biała, Galerii Jurowieckiej czy w sklepie Castorama. Czwórce specjalnie oznakowanym wolontariuszom będzie można wpłacić pieniądze za pomocą karty płatniczej. Koniec kwesty zaplanowano w Białymstoku na godzinę 22.

Aktualnie na koncie fundacji jest około 33 milionów złotych.

Czytaj też: Białystok. 15-latkowie ukradli puszkę WOŚP. Rodzice rozpoznali ich na zdjęciach

Najdroższe i najciekawsze aukcje dla WOŚP