Wszystkich Świętych 2022. Organizacja ruchu i rozkład jazdy autobusów w Białymstoku

i

Autor: KWP Białystok Wszystkich Świętych 2022. Organizacja ruchu i rozkład jazdy autobusów w Białymstoku

1 listopada w Białymstoku

Wszystkich Świętych 2022. Organizacja ruchu i rozkład jazdy autobusów w Białymstoku

2022-10-27 13:31

1 listopada białostoczanie wyruszą na cmentarze, aby odwiedzać groby swoich bliskich. W okresie Wszystkich Świętych zmieni się ruch wokół cmentarzy oraz rozkłady jazdy autobusów. Pojawią się też dodatkowe linie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w artykule.

Wszystkich Świętych w Białymstoku. Komunikacja miejska

W poniedziałek (31 października) na liniach regularnych będzie obowiązywał rozkład powszedni, w godz. 9 - 17 uruchomione zostaną 2 linie specjalne o oznaczeniach C1 oraz C2, umożliwiające dojazd do cmentarzy. Dodatkowo, w poniedziałek uruchomione zostaną kursy autobusów linii 108 z przystanku Aleja Józefa Piłsudskiego/Pałacowa do cmentarza miejskiego w Karakulach. Dodatkowe odjazdy z Białegostoku – godz. 7.52, 9.24, 11.06, 12.34. Dodatkowe odjazdy z Karakul – godz. 8.52, 10.33, 12.02, 13.31,

W dniach 31 października – 1 listopada, w godz. 8-18, wszystkie kursy linii 20 będą dojeżdżały do przystanku Św. Andrzeja Boboli/Cmentarz.

1 listopada przejazdy autobusami BKM będą bezpłatne. Na liniach regularnych będzie obowiązywał rozkład świąteczny, w godz. 9-17 uruchomionych zostanie 8 linii specjalnych o oznaczeniach C1, C2, C3, C4, C5, C6, C7 i C8, umożliwiających dojazd do cmentarzy. We wtorek uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów linii 108 z przystanku Aleja Józefa Piłsudskiego/Pałacowa do cmentarza miejskiego w Karakulach. Dodatkowe odjazdy z Białegostoku – godz. 8.25, 9.34, 11.08, 12.43, 14.13, 15.43. Dodatkowe odjazdy z Karakul – godz. 9.00, 10.35, 12.10, 13.40, 15.10, 16.30,

Wszystkich Świętych w Białymstoku. Organizacja ruchu wokół cmentarzy

W dniach 31 października - 1 listopada nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicach Białegostoku w rejonie cmentarzy.

1 listopada zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na następujących ulicach:

ulica Władysława Raginisa/od ulicy Władysława Wysockiego do ulicy Świętego Maksymiliana Marii Kolbego,ulica Świętego Maksymiliana Marii Kolbego/od ulicy Władysława Raginisa do ulicy Władysława Wysockiego,ulica Zgoda, Krzyżowa, Łącznikowa/kierunek od ulicy Władysława Wysockiego do ulicy Władysława Raginisa,ulica Władysława Wysockiego/odcinek od ulicy Świętego Maksymiliana Marii Kolbego do ulicy Władysława Raginisa, umożliwi poruszanie się w kierunku centrum lewą częścią jezdni, skręt w lewo z ulicy Władysława Wysockiego w ulicę Władysława Raginisa odbywać się będzie z lewej części jezdni ulicy Władysława Wysockiego, ulica Trawiasta/od ulicy Władysława Raginisa do ulicy Kazimierza Wielkiego.

W dniach 31 października - 1 listopada na niektórych ulicach zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się. We Wszystkich Świętych na niektórych skrzyżowaniach w pobliżu nekropolii pojawi się zakaz skrętu, na niektórych ulicach zostaną wprowadzone pasy ruchu dla autobusów, na parkingach przy cmentarzach będą wyznaczone i oznakowane miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych, także taksówki będą miały wyznaczone miejsca postojowe.

We wtorek (1 listopada) przejście dla pieszych przez ul. Władysława Wysockiego, naprzeciwko wejścia głównego na cmentarz miejski, będzie nieczynne. Przekraczanie jezdni przez pieszych będzie odbywało się na istniejącym przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną przez ul. W. Wysockiego, przy skrzyżowaniu z ul. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Przystanek komunikacji miejskiej w rejonie tego przejścia zostanie przesunięty za ul. Św. M. M. Kolbego, jadąc w kierunku Wasilkowa.

Sonda
Wszystkich Świętych 2022 - odwiedzisz groby bliskich?
Radomskie cmentarze w świąteczny listopadowy weekend