Osoby mieszkające, ale niezameldowane w Białymstoku będą mogły dopisać się do spisu wyborców w akademikach

i

Autor: Jacek Chlewicki Osoby mieszkające, ale niezameldowane w Białymstoku będą mogły dopisać się do spisu wyborców w akademikach

Wybory 2019. Nie mieszkasz w Białymstoku, ale chcesz zagłosować? Dopisz się do spisu wyborców

2019-10-01 11:10

W środę i w czwartek osoby mieszkające, ale niezameldowane w Białymstoku będą mogły dopisać się do spisu wyborców w akademikach. Na zainteresowanych z formularzami czekać będą pracownicy Urzędu Miejskiego.

13 października w Polsce odbędą się wybory parlamentarne 2019. Wybierzemy posłów i senatorów do Sejmu i Senatu. Prawo udziału w wyborach ma obywatel polski, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat i nie został pozbawiony praw wyborczych. Warto pamiętać o tym, że osoby zameldowane na pobyt stały w Białymstoku są wpisywane do spisu wyborców z urzędu, bez składania wniosków. Wnioski mogą składać wszyscy wyborcy bez względu na to, czy posiadają jakiekolwiek zameldowanie.

– Warto spełnić ten obowiązek, by móc zagłosować na swoich kandydatów. Każdy głos jest ważny, dlatego gorąco zachęcam mieszkańców Białegostoku, by zechcieli skorzystać ze swoich praw – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Czy plakaty wyborcze są potrzebne? Mówi Maria Gagacka, socjolog z Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu:

Wnioski można składać w godz. 9.00-17.00 w następujących miejscach:

  • Dom Studenta nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku – ul. Akademicka 3
  • Dom Studenta nr 2 Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku – ul. J. Waszyngtona 23A
  • Dom Studenta nr 2 Uniwersytetu w Białymstoku – ul. S. Żeromskiego 1
  • Dom Studenta nr 3 GAMMA Politechniki Białostockiej – ul. Zwierzyniecka 8

Urzędnicy będą przyjmować tylko wnioski o dopisanie do spisu wyborców w Białymstoku. Inne sprawy wyborcze można załatwiać w Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J.K. Branickiego 3/5 (pokój 19) w godzinach pracy urzędu.

Wybory 2019. Kandydaci z Białegostoku i woj. podlaskiego

Czy białostoczanie wierzą w pecha? Zobacz WIDEO: