Rower stanął w PŁOMIENIACH! Poważny wypadek w Grajewie. Jedna osoba w szpitalu [FOTO]

i

Autor: KPP Grajewo Wypadek na skrzyżowaniu w Grajewie [22.03.2021]. Jedna osoba została ranna.

Rower stanął w PŁOMIENIACH! Poważny wypadek w Grajewie. Jedna osoba w szpitalu [FOTO]

2021-03-22 11:47

Policjanci z Grajewa ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałek na jednym ze skrzyżowań w mieście. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący passatem wymusił pierwszeństwo, co doprowadziło do zderzenia z rowerem z silnikiem spalinowym. Jedna osoba ranna. Policjanci wyznaczyli objazdy.

Do tego poważnego wypadku doszło w poniedziałek 22 marca około godz. 11. Na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z Krasickiego w Grajewie samochód osobowy marki volkswagen passat zderzył się z rowerem na silnik spalinowy. Jednoślad po zderzeniu stanął w płomieniach.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-letni kierujący passatem prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerowi w wyniku czego doszło do zderzenia i w efekcie zapalenia się jednośladu - informuje młodszy aspirant Sylwia Gosiewska, oficer prasowa KPP Grajewo.

Policja przypomina o prawach i obowiązkach rowerzystów

Kierowca roweru został przewieziony do szpitala. Kierujący volkswagenem był trzeźwy. Na miejscu wciąż pracują służby.

Zorganizowano objazdy dla samochodów osobowych. Auta jadące od strony Białegostoku są kierowane na ul. 9 PSK i Konstytucji 3 Maja, dla ciężarówek z Białegostoku ul. Elewatorską, z Łomży ulicą Braci Świackich. Z Rajgrodu objazd tylko dla ciężarówek przez Braci Świackich.

Czytaj też: Zwłoki rowerzystki leżały w rowie. Kierowca oskarżony o śmiertelne potrącenie niedaleko Plutycz [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zobacz zdjęcia: Suchowola. Tragiczny wypadek na ul. Białostockiej. Kierowca ciężarówki nie żyje