Z Afryki do Polski. Incydenty na granicy polsko-białoruskiej

i

Autor: Podlaska Straż Graniczna Z Afryki do Polski. Incydenty na granicy polsko-białoruskiej

Z Afryki do Polski. Incydenty na granicy polsko-białoruskiej

2022-07-04 9:08

20 kolejnych cudzoziemców próbowało w niedzielę dostać się nielegalnie do Polski z terytorium Białorusi - podała w poniedziałek na Twitterze Straż Graniczna. Byli to między innymi obywatele Angoli, Kongo, Somalii, Sudanu i Egiptu.

Próby przekroczenia granicy miały miejsce na odcinkach granicy chronionych przez placówki SG: Białowieża i Bohukały. Straż Graniczna podała, że część z migrantów przeprawiała się przez rzeki Leśna Prawa i Bug. Na granicy z Białorusią stoi już długa na 187 km stalowa zapora. To ogrodzenie ze stalowych przęseł, które ma pięć metrów wysokości i jest zwieńczone concertiną. Do jesieni ma być gotowe również zabezpieczenie elektroniczne, czyli system kamer i detektorów.

Czytaj też: Rolnicy Podlasie. Pijani fani włażą do domu Emilii Korolczuk. Co za tupet! Szokujące wyznanie. Burza w komentarzach

Z końcem czerwca przestały obowiązywać przepisy o czasowym zakazie przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim; wprowadzono je w związku z kryzysem migracyjnym, potem tłumaczono je również koniecznością zapewnienia porządku i bezpieczeństwa w związku z budową zapory inżynieryjnej. Od 1 lipca do 15 września w Podlaskiem obowiązuje - wydany przez wojewodę na wniosek Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej - zakaz zbliżania się do granicy polsko-białoruskiej na odległość 200 metrów.

Czytaj też: Zapora na granicy polsko-białoruskiej. Wiceszef MSWiA: "Wysłaliśmy sygnał w świat, że tędy nie przejdą"

Zapora na granicy z Białorusią gotowa. To największa inwestycja w historii Straży Granicznej
Sonda
Jesteś za budową stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej?