Zabójstwo w Białymstoku. Policja zatrzymała 41-latka

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz

Zabójstwo w Białymstoku. Policja zatrzymała 41-latka. Tragiczny finał awantury [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-07-06 11:02

Na osiedlu Młodych w Białymstoku doszło do zabójstwa 48-letniego Ukraińca. Policjanci zatrzymali jego 41-letniego rodaka. Usłyszał zarzut zabójstwa. Według ustaleń policjantów, mężczyzna podczas awantury zaatakował nożem 48-latka. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do tego zdarzenia doszło w miniony piątek przed godz. 23. Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie ugodzonym nożem w jednym z domów na osiedlu Młodych. - Policjanci na miejscu ustalili, że dwóch obywateli Ukrainy spożywało wspólnie alkohol. W pewnym momencie pomiędzy 41 i 48-latkiem doszło do awantury, podczas której młodszy z mężczyzn miał zaatakować nożem swojego rodaka - informuje oficer prasowy KMP w Białymstoku. Zraniony nożem mężczyzna nie przeżył. Podejrzany o zabójstwo uciekł. Policjanci ustalili rysopis podejrzanego i ruszyli na poszukiwania. Po kilkunastu minutach w pobliskich zaroślach policjanci znaleźli ukrywającego się tam mężczyznę, który wyglądem odpowiadał opisowi podejrzanego.

Tragiczny finał awantury w Białymstoku. 41-letni Ukrainiec zasztyletował swojego 48-letniego rodaka

- Na jego ubraniu i ciele widoczne były ślady krwi - kontynuuje oficer prasowy. Policjanci podają, że w momencie zatrzymania 41-latek był agresywny i nietrzeźwy. Śledczy pracujący na miejscu zbrodni zabezpieczyli dwa noże. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 41-latkowi zarzutu zabójstwa. Decyzja sądu trafił on na 3 miesiące do aresztu. Za to przestępstwo kodek karny przewiduje karę dożywotniego pozbawienia wolności. Czytaj też: Białystok. Zwyrodnialec zgwałcił na osiedlu pielęgniarkę. Agnieszka zmarła. W Anglii zatrzymano białostoczanina [ZDJĘCIA]