Zapowiada się DRAMATYCZNA noc na polskich drogach. Zagrożenie zdrowia i życia

i

Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok Zapowiada się DRAMATYCZNA noc na polskich drogach. "Zagrożenie zdrowia i życia"

Zapowiada się DRAMATYCZNA noc na polskich drogach. "Zagrożenie zdrowia i życia"

2020-12-30 17:11

Noc ze środy na czwartek w wielu rejonach naszego kraju będzie mglista, a na drogach i chodnikach może być bardzo ślisko. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw w północnej, centralnej i południowej części Polski. Według definicji IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia wydaje się, gdy przewiduje się "zagrożenie zdrowia i życia."

Meteorolodzy IMGW ostrzegają przed gęstą mgłą z widzialnością do 100-300 m. Ze względu na spadek temperatury powietrza nawet do -3°C, mgła może zamarzać, powodując śliskość.

- Dodatkowo po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem, przy ujemnej temperaturze powierzchni ziemi, może nastąpić zamarzanie mokrych dróg i chodników, tworząc oblodzenie, a tym samym kolejne zagrożenie dla pieszych i kierowców - czytamy na fanpage'u IMGW.

Regiony najbardziej zagrożone wystąpieniem tych niebezpiecznych zjawisk to obszary od Opolszczyzny, Śląska i Małopolski przez centrum kraju: woj. łódzkie, wielkopolskie, mazowieckie, po północ Polski jak Kujawy, Pomorze i Warmia. W zależności od regionu, ostrzeżenia obowiązują przez całą noc, aż do godz. 8 - 9 (czwartek).

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Według definicji IMGW, alert pierwszego stopnia jest wydawany, gdy "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia."

Czytaj też: Potężna inwestycja w Białymstoku. Węzeł Porosły oficjalnie otwarty. Budowa kosztowała 277 mln zł [ZDJĘCIA]

Kraków: Atak nożownika! Policja udostępniła wstrząsające nagranie zbrodni