"Zemsta" Aleksandra Fredry zaprezentowana w Indiach. Organizatorzy przygotowali mu miejsce na widowni [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-02-08 13:13

Zespół Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku wrócił z Indii. Aktorzy zagrali spektakl „Zemsta” na 20. edycji największego festiwalu teatralnego w Azji - „Bharat Rang Mahotsav”. Organizatorzy festiwalu przygotowali miejsce na widowni dla Aleksandra Fredry. Pisarz "otrzymał" też specjalny dyplom. Trudno powiedzieć, czy zrobili to z szacunku do zmarłego artysty czy po prostu z niewiedzy. Aleksander Fredro zmarł w 1876 roku.    

Teatr Dramatyczny już po raz kolejny promował Białystok i województwo podlaskie w Indiach. Tym razem artyści zaprezentowali sztukę w reżyserii Henryka Talara w New Delhi (w Kamani Auditorium) oraz w Dibrugarh (w India Club & Theatrical Institution). Spektakl „Zemsta” został owacyjnie przyjęty przez publiczność. Widzowie przerywali przedstawienie brawami.

Czytaj także: Angielska dziennikarka szukała w Białymstoku bimbru. "Najwyraźniej nie powoduje kaca"

Zobacz zdjęcia: Teatr Dramatyczny zaprezentował "Zemstę" w Indiach [ZDJĘCIA]

- Cieszę się, że nasz spektakl został doceniony i zaproszony na tak prestiżowe wydarzenie. Jesteśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Reżyser - pan Henryk Talar, który był z nami w Indiach, wprowadził do spektaklu zwroty w języku angielskim i hindi, a także nowe elementy, dzięki którym między aktorami a widzami było więcej interakcji. Także organizatorzy byli niezwykle zadowoleni z naszego udziału w festiwalu – powiedział Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

W piątek w trakcie spotkania z dziennikarzami dyrektor teatru i aktorzy podzielili się pewną ciekawostką.

- Ponieważ jako autor sztuki występuje Aleksander Fredro, więc Aleksander Fredro z Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku dostał specjalny dyplom, tak że bardzo się cieszymy - zdradził dyrektor teatru.

- Mało tego, było miejsce zarezerwowane dla Aleksandra Fredry - dodają artyści. - Mógł usiąść i obejrzeć.

POSŁUCHAJ:

- W Indiach zostaliśmy przyjęci z otwartymi ramionami. Życzliwi i serdeczni mieszkańcy skradli moje serce. Cieszę się, że mogłam znaleźć się w tym kolorowym świecie pełnym niespodzianek. Warunki festiwalowe nie były łatwe, ale daliśmy z siebie wszystko i jesteśmy zadowoleni z wykonanej pracy – powiedziała Urszula Szmidt, odtwórczyni roli Klary.

Zobacz zdjęcia: Podlasie na zdjęciach Małgorzaty Pawelczyk: "Takiego klimatu jak na Podlasiu nie znajdziemy nigdzie" [ZDJĘCIA]

Zespół Teatru Dramatycznego podkreślił, że pomimo prezentacji przedstawienia w języku polskim, widzowie żywiołowo reagowali na to, co działo się na scenie

- Spektakl był fantastycznie odebrany przez publiczność. Sala w Dibrugarh była pełna – powiedziała Jolanta Skorochodzka, odtwórczyni roli Podstoliny.

- Publiczność dziękowała nam później na ulicy i w sklepach, że tak pięknie graliśmy. Jesteśmy szczęśliwi, że nasza „Zemsta” tak zaistniała na drugim końcu świata – dodała Krystyna Kacprowicz-Sokołowska, odtwórczyni roli Rejenta Milczka.

Najbliższa okazja, aby zobaczyć spektakl „Zemsta” w Białymstoku pojawi się już w marcu. Teatr Dramatyczny zaprasza na przedstawienia 23 i 24 marca o godz. 17. Bilety dostępne są w kasie teatru oraz w sprzedaży internetowej: bilety.dramatyczny.pl. Produkcję spektaklu „Zemsta” sfinansowano ze środków z budżetu Miasta Białegostoku oraz z budżetu Województwa.

ZOBACZ WIDEO: Trwają poszukiwania 18-letniej Nikoli Piątkowskiej