Zima w Podlaskiem NIE ODPUSZCZA! Trudne warunki na drogach, ludzie bez prądu

i

Autor: nadkom. Tomasz Krupa/KWP Białystok Zima w Podlaskiem NIE ODPUSZCZA! Trudne warunki na drogach, ludzie bez prądu

Zima w Podlaskiem NIE ODPUSZCZA! Trudne warunki na drogach, ludzie bez prądu

2021-01-29 8:54

Trudne warunki są na drogach w Podlaskiem po nocnych opadach śniegu, ale wszystkie w piątek rano są przejezdne - poinformowała PAP GDDKiA. W regionie bez prądu wciąż pozostaje ok. 3 tys. odbiorców. W Białymstoku, od rana, z przerwami pada śnieg.

Jak powiedział PAP dyżurny w GDDKiA w Białymstoku, drogi w większości są czarne, na niektórych występuje błoto pośniegowe, cały czas pracuje sprzęt. W nocy pracowało ponad 40 pługosolarek, od rana ponad 30 m.in. w okolicach Łomży i Bielska Podlaskiego. W niektórych miejscach - jak dodał dyżurny - może występować spowolnienie ruchu ze względu na pracę sprzętu.

O trudnych warunkach na drogach informuje też podlaska policja. Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa podał, że w piątek rano nie było zgłoszeń o wypadkach ani zablokowanych drogach. W czwartek w regionie doszło do 45 kolizji.

Atak zimy w Białymstoku [Styczeń 2021]

W nocy strażacy interweniowali ok. 70 razy głównie do usuwania połamanych gałęzi, ale też pojawiły się zgłoszenia pożaru sadzy w kominach - poinformował PAP Dyżurny w Wojewódzkim Stanowisku Koordynacji Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.

IMGW w Białymstoku podaje, że w piątek rano intensywnie śnieg pada w Białymstoku i okolicach, w stronę Ełku i Bielska Podlaskiego, pada też w okolicach Suwałk i Sejn. Opady mają się utrzymać do południa. Synoptycy informują, że w nocy spadło 2 cm śniegu, w ciągu dnia ma spaść kolejnych kilka centymetrów. W ciągu dnia temperatura ma wynosić od minus 1 do minus 3 st. C.

W piątek rano bez prądu w Podlaskiem wciąż pozostaje ok. 3 tys. odbiorców - poinformowała PAP Agnieszka Bajerska ze spółki PGE Dystrybucja. Zasilania nie ma ok. 1 tys. odbiorców z Rejonu Energetycznego Białystok i ponad 1,5 tys. odbiorców z Rejonu Energetycznego Bielsk Podlaski.

Bajerska poinformowała, że na miejscu od rana pracują ekipy także z innych rejonów. Służby liczą, że prąd uda się przywrócić we wszystkich miejscach w piątek. (PAP)

Czytaj też: Podlaskie. Angelika jest poszukiwana listem gończym. Grozi jej do 10 lat więzienia