Zmarł wybitny znawca prawa finansowego. Prof. Eugeniusz Ruśkowski nie żyje

i

Autor: Uniwersytet w Białymstoku Zmarł wybitny znawca prawa finansowego. Prof. Eugeniusz Ruśkowski nie żyje

Zmarł wybitny znawca prawa finansowego. Prof. Eugeniusz Ruśkowski nie żyje

2021-08-16 11:27

Zmarł wieloletni pracownik Uniwersytetu w Białymstoku, wybitny znawca prawa finansowego i finansów publicznych, nauczyciel akademicki. Prof. dr hab. Eugeniusz Ruśkowski miał 70 lat. W 2004 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył profesora Eugeniusza Ruśkowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

O śmierci prof. Eugeniusza Ruśkowskiego poinformowała Katarzyna Dziedzik, rzecznik prasowa Uniwersytet w Białymstoku. Mężczyzna był związany z największą podlaską uczelnią od 1972 roku. Równolegle z pracą naukową i dydaktyczną pełnił wiele funkcji kierowniczych. W latach 1994–1998 Profesor Eugeniusz Ruśkowski był sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego, zaś w okresie 2003–2008 członkiem Komisji Orzekającej w Sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych. Aktywnie angażował się we współpracę międzynarodową. - Do końca pozostał aktywny zawodowo i naukowo, zgłębiając problemy polskiego, europejskiego i porównawczego prawa finansowego oraz finansów publicznych - informuje Katarzyna Dziedzik. - To autor ponad 300 publikacji naukowych, w tym kilkudziesięciu opracowań w językach obcych. Pełnił rolę promotora w kilkuset pracach magisterskich i licencjackich, był promotorem w kilkunastu przewodach doktorskich, recenzentem prac habilitacyjnych i rozpraw doktorskich.

Nie żyje Jan Pęczek. Aktor "Barw szczęścia" miał 71 lat

Profesor Eugeniusz Ruśkowski za swoją działalność naukową, społeczną i publiczną został uhonorowany licznymi nagrodami i odznaczeniami, m.in. nagrodą II stopnia Ministra Finansów, nagrodą Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, nagrodą Rektora Uniwersytetu w Białymstoku, medalem Zasłużony dla Uniwersytetu w Białymstoku. W 2004 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył Profesora Eugeniusza Ruśkowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.