I znowu to samo! Przestępcy nie znają litości. Białostoczanka straciła ponad 100 tys. złotych!

i

Autor: Pixabay I znowu to samo! Przestępcy nie znają litości. Białostoczanka straciła ponad 100 tys. złotych!

I znowu to samo! Przestępcy nie znają litości. Białostoczanka straciła ponad 100 tys. złotych!

2021-01-26 12:55

Pomimo nieustannych apeli policjantów i kolejnych przykładów działań oszustów, przestępcy wciąż naciągają seniorów na gigantyczne kwoty. Niedawno mieszkanka Białegostoku straciła ponad 100 tys. złotych. Z kolei na początku stycznia pewna białostoczanka straciła wszystkie swoje oszczędności, czyli ponad 260 tys. złotych.

To kolejne tego typu zdarzenie w ostatnim czasie. Na początku stycznia 85-letnia mieszkanka Białegostoku przekazała oszustom wszystkie swoje oszczędności - ponad 260 tysięcy złotych. Była przekonana, że w ten sposób uchroni się przed grupą przestępców wyłudzających pieniądze. Teraz doszło do kolejnego tego typu przestępstwa.

W poniedziałek tuż po godz. 12 mieszkanka Białegostoku odebrała telefon od mężczyzny, który twierdził, że jest policjantem. Oszust poinformował 76-letnią kobietę, że na terenie miasta dochodzi do włamań do mieszkań. Dodał, że należy spryskać pieniądze substancją, która ułatwi złapanie przestępcy.

Czytaj też: Białystok. Dwóch młodzieńców na nagraniach z monitoringu. Zobacz, co przeskrobali

- W trakcie rozmowy oszust polecił seniorce, aby ta przygotowała wszystkie swoje oszczędności - informuje oficer prasowy KMP w Białymstoku. - W mieszkaniu miał pojawić się inny policjant, który na wypadek kradzieży zabezpieczy pieniądze odpowiednią substancją.

Niestety kobieta uwierzyła w historię oszustów i zgodziła się na "współpracę". W jej mieszkaniu pojawił się mężczyzna, który podawał się za policjanta. Oszust wykorzystał chwilową nieuwagę seniorki, spakował pieniądze do torebki i wyszedł z mieszkania. Ostatecznie, mieszkanka Białegostoku straciła 115 tysięcy złotych.

Przypominamy: Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem!

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Metodą na policjanta ukradł seniorce 85 tysięcy