Zwierki. Wypadek na DK 19. Rozpędzona ciężarówka wjechała na posesję! Kierowca zabrany do szpitala [ZDJĘCIA]

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz/Super Express

Zwierki. Ciężarówka wjechała na posesję. Mieszkańcy: Boimy się wypuszczać dzieci z domu [ZDJĘCIA]

Wypadek na trasie Białystok - Zabłudów w miejscowości Zwierki. Ciężarówka zjechała nagle z drogi i staranowała ogrodzenie. Kilkanaście centymetrów zabrakło, aby pojazd wbił się w betonowy słup elektryczny. 39-letni kierowca został zabrany do szpitala. - Kierowcy potrafią tu jechać 90 km/h, boimy się wypuszczać dzieci z domu - mówią mieszkańcy Zwierek.

Policjanci z Białegostoku ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w czwartek około godz. 9 na DK 19 na trasie Białystok - Zabłudów. W miejscowości Zwierki ciężarówka zjechała z drogi i wjechała w ogrodzenie prywatnej posesji. - Ze wstępnych ustaleń policjantów, wynika iż jadący w kierunku Zabłudowa 39-letni kierowca ciężarówki zjechał z nieustalonych dotąd przyczyn z drogi i wjechał w ogrodzenie posesji - przekazała nam aspirant Katarzyna Zarzecka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Kilkanaście centymetrów zabrakło, aby volvo wbiło się w betonowy słup elektryczny. - Kierowca prawdopodobnie zasłabł - powiedział korespondentowi "Super Expressu" właściciel posesji.

Czytaj też: Podlaskie. List gończy za piękną Angeliką. Młodej kobiecie grozi do 10 lat więzienia

Kierowca volvo trafił do szpitala. Wiadomo, że był trzeźwy. W miejscu wypadku przez godzinę obowiązywał ruch wahadłowy.

- To nie pierwszy taki wypadek w tym miejscu - mówią mieszkańcy Zwierek. - Od lat domagamy się, prosimy o fotoradar w Zwierkach, ale nikt nas nie słucha. Kierowcy potrafią tu jechać 90 km/h, boimy się wypuszczać dzieci z domu.

Zwierki. Rozpędzona ciężarówka wjechała na posesję! Kierowca zabrany do szpitala