27. Karnawał Dance Fest. Za nami największe święto tańca w regionie

i

Autor: WOAK 27. Karnawał Dance Fest. Za nami największe święto tańca w regionie

27. Karnawał Dance Fest. Za nami największe święto tańca w regionie

2019-02-18 18:36

W miniony weekend odbyła się 27 edycja KDF, którego organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

Kilkadziesiąt zgłoszonych zespołów z Ełku, Augustowa, Ostrowi Mazowieckiej, Czarnej Białostockiej, Olsztyna, Lidzbarku Warmińskiego i oczywiście z Białegostoku rywalizowało ze sobą podczas rund eliminacyjnych w 5 głównych kategoriach, takich jak debiuty, street dance, taniec sceniczny, inne formy tańca, formacje 30 + (z podziałem na grupy wiekowe). W Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku można było obejrzeć 74 prezentacje. Często mówi się, że Białystok jest polską stolicą tańca – to, co dzieje się u nas podczas KDF-u, jest tego najlepszym dowodem.

Czytaj także: Daniel M. pędził swoim mercedesem ponad 200 km/h na S8. Pochwalił się tym na Instagramie [WIDEO]

Podczas jego organizacji widzimy ogromną radość i entuzjazm uczestników, którzy potrafią świetnie się bawić i integrować poprzez taniec, i to bez względu na swój wiek. Cieszy nas, i mobilizuje fakt, że od tylu lat impreza ma uznanie w środowisku tanecznym, że cały czas chcą do nas przyjeżdżać uczestnicy z innych regionów Polski. – podkreśla Cezary Mielko, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku.

Karnawał Dance Fest to także warsztaty taneczne, które odbyły się 16 lutego w Spodkach WOAK. Kilkudziesięciu tancerzy miało możliwość przeszkolić się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, znanych szerszej publiczności dzięki udziałowi w programach telewizyjnych skupionych wokół tańca, by później poddać się ich ocenie podczas zawodów. W tym roku do Białegostoku przyjechali: Anna Tomczak – finalistka „You Can Dance”, specjalizująca się w hip-hopie i w tańcu nowoczesnym, Magdalena Brzozowska, Grzegorz Kuciak, instruktor oraz tancerz założyciel Point Dance Studio, a także Dariusz Bujnowski.

Zobacz także: Najlepsze pizzerie w Białymstoku

Tegorocznej edycji KDF towarzyszyła również wystawa zdjęć przygotowana przez fotografów działającej przy WOAKu Spółdzielni Fotograficznej. Tematem przewodnim jest oczywiście taniec. Wystawę można oglądać do 20 marca 2019 r. w Spodkach WOAK ul. św. Rocha 14.

ZOBACZ WIDEO: Daniel M. jedzie ponad 200 km/h po S8. Wypowiedź eksperta