7. PKO Białystok Półmaraton. Tysiące biegaczy na ulicach Białegostoku [ZDJĘCIA]

2019-05-06 10:31

W miniony weekend odbył się 7. PKO Białystok Półmaraton, największa impreza biegowa w północno-wschodniej Polsce. W sumie w zawodach wzięło udział blisko 6 tys. osób.

Ponad 3 tys. zawodników rywalizowało w biegu głównym, na dystansie nieco ponad 21 kilometrów. W półmaratonie zwyciężyli Kenijczycy - wśród panów Cosmas Mutuku Kyeva, z czasem 1:03,41, co jest nowym rekordem białostockiej trasy. Wśród pań wygrała zaś Christine Oigo Moraa (z czasem 1:13,03 - rekord trasy poprawiony o 2 minuty).

ZOBACZ ZDJĘCIA

Najszybszym Polakiem na trasie półmaratonu okazał się Arkadiusz Gardzielewski, a Polką - Renata Pliś. Najszybszy zawodnik z województwa podlaskiego - Emil Dobrowolski - przybiegł na 7. miejscu, a najszybszy białostoczanin - Andrzej Leończuk - był 9.

W biegu na 5 km wśród mężczyzn zwyciężył Białorusin Gienadii Wierchawotkin. Wśród kobiet wygrała białostoczanka Anna Gosk.

Medale zwycięzcom wręczał zastępca prezydenta miasta Rafał Rudnicki. Miasto Białystok jest bowiem od początku partnerem strategicznym tej imprezy.

Polecamy także:

Lotnisko czy darmowe bilety BKM? Nasi internauci nie mieli wątpliwości [WYNIKI SONDY]

Jak Białystok wyglądał przed laty? Te fotografie są niesamowite [ZDJĘCIA]

Najciekawsze nazwy ulic w Białymstoku: "Michałowe Pole", "Grażyny", "Rumcajsa" i nie tylko [ZDJĘCIA]