Uchodźcy

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS

Archidiecezja Białostocka zebrała ogromną kwotę na pomoc uchodźcom

2022-03-14 11:19

Wierni Archidiecezji Białostockiej okazali wielkie serce dla uchodźców uciekających przed wojną w Ukrainie. Podczas ostatnich Mszy świętych udało się zebrać do puszek ponad milion złotych. - Proszę, nie ustawajmy w modlitwie o zatrzymanie szaleństwa wojny i opamiętanie odpowiedzialnych za te zbrodnie - apeluje Metropolita Białostocki.

W Ukrainie trwa brutalna wojna. Rosjanie bombardują miasta, niszczą szkoły i szpitale, giną cywile. Obywatele Ukrainy uciekają przed grozą wojny. Granicę z Polską przekroczyło 1 758 mln uchodźców. W akcję pomocową zaangażowała się cała Polska. Ludzie przyjmują uchodźców pod swój dach, zbierane są pieniądze i dary. Pomaga też Kościół katolicki. W niedzielę 27 lutego i w środę Popielcową (2 marca) w kościołach Archidiecezji Białostockiej przeprowadzono zbiórkę pieniędzy do puszek. Metropolita Białostocki poinformował, że we wszystkich parafiach zebrano łącznie 1 251 830 zł. Czytaj też: Białystok. Przy stadionie miejskim powstał punkt zbiórki darów dla uchodźców

- Kwota ta - w harmonijnej współpracy Caritas Polska i Caritas Archidiecezji Białostockiej - zostanie w całości wykorzystana na pomoc tym, którzy szukają schronienia w naszej Ojczyźnie. Z tych środków będą także dokonywane zakupy, zwłaszcza żywności i środków medycznych, aby je następnie dostarczyć ludności cywilnej pozostającej na terenie działań wojennych i obrońcom wolnej Ukrainy - informuje w komunikacie opublikowanym w sobotę, Abp Józef Guzdek, Metropolita Białostocki.

Sonda
Czy Polska radzi sobie z pomocą uchodźcom z Ukrainy?
Ośrodek Caritasu w Urlach czeka na uchodźców