Atak zimy na Podlasiu. Na drogach jest bardzo ślisko

i

Autor: jch W niedzielę w Białymstoku pojawił się śnieg.

Atak zimy na Podlasiu. Na drogach jest bardzo ślisko. W wypadku zginęła 20-latka

2021-03-08 8:59

W województwie podlaskim wróciła zimowa pogoda; spadł śnieg, jest niewielki mróz. Policja apeluje do kierowców o ostrożność, bo, zwłaszcza na drogach lokalnych, może być bardzo ślisko. W nocy z niedzieli na poniedziałek w wypadku na oblodzonej drodze zginęła 20-latka.

Meteorolodzy wydali w poniedziałek rano ostrzeżenie o oblodzeniu obejmujące cały region. Po opadach deszczu ze śniegiem, a potem śniegu (według danych meteorologicznych, w zależności od części województwa, spadło 2-4 cm świeżego śniegu) temperatura spadła poniżej zera, sięgając miejscami nawet minus 5 stopni Celsjusza, przy gruncie była w nocy jeszcze niższa, powodując oblodzenie nawierzchni dróg i chodników.

Centrum Białegostoku pod śniegiem. Nie było tak źle od 9 lat

W poniedziałek temperatury ujemne mogą w części regionu utrzymać się do końca dnia. Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, bo zmieniły się warunki na drogach. Są przejezdne, ale - zwłaszcza lokalnie - może być bardzo ślisko. Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa poinformował, że na powiatowej drodze w miejscowości Narojki k. Drohiczyna (powiat siemiatycki) w wypadku zginęła 20-latka. Czytaj więcej tutaj: Potworny wypadek w Podlaskiem. Zginęła 20-letnia kobieta

Zimowa pogoda ma utrzymać się w Podlaskiem przez kilka dni. Zwłaszcza w nocy notowany będzie mróz, który może sięgać lokalnie nawet minus 9 st. C.

W tym roku Białystok oraz woj. podlaskie zmierzyło się z największym od kilku lat atak zimy Zdjęcia i wideo znajdziecie w tym artykule.