PKP Intercity

i

Autor: jch

Awaria na linii Białystok - Warszawa! PKP uruchomiło zastępczą komunikację

2021-03-10 12:08

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. informują, że nastąpiły zmiany w kursowaniu pociągów na linii Białystok - Warszawa. Powodem zmian jest fakt awaria, do której doszło w środę około godz. 9. Kierowca koparki uszkodził sieć trakcyjną nad torami na przejeździe kolejowo – drogowym w Czyżewie.

Aktualizacja: O godz. 13 przywrócony został ruch pociągów na trasie Szepietowo – Czyżew. Ruch pociągów był czasowo wstrzymany po zerwaniu sieci trakcyjnej na przejeździe w Czyżewie, przez nieostrożnego kierowcę koparki.

W wyniku zdarzenia ruch pociągów został wstrzymany. Na miejscu pracują służby techniczne PLK oraz pociąg sieciowy. Trzy pociągi przejechały przez miejsce zdarzenia przy opuszczonych pantografach. - Za cztery najbliższe pociągi dalekobieżne przewoźnik PKP Intercity uruchomił zastępczą komunikację autobusową na odcinku Szepietowo – Czyżew - przekazał nam Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Usunięcie usterki i przywrócenie ruchu pociągów, w zależności od warunków technicznych, planowane jest po godz. 14.30. Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy są przekazywane podróżnym na stacjach i przystankach, w pociągach oraz na Portalu Pasażera.

Czytaj też: Święta Wielkanocne w domu? TRZECIA FALA epidemii na Podlasiu. Olbrzymi wzrost zgonów

Tunel grozy w Białymstoku. "Trauma z dzieciństwa". Stare graffiti i butelki po wódce

Zobacz zdjęcia: Tunel grozy w Białymstoku ma zniknąć. W tym miejscu powstanie zupełnie nowe przejście pod torami