Awaria wody w centrum Białegostoku, odwołane pociągi. Zimowy raport z woj. podlaskiego [11.02.2021]

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz Awaria wody w centrum Białegostoku, odwołane pociągi. Zimowy raport z woj. podlaskiego [11.02.2021]

Awaria wody w centrum Białegostoku, odwołane pociągi, prognoza pogody. Zimowy raport z woj. podlaskiego [11.02.2021]

2021-02-11 7:24

Białystok oraz całe woj. podlaskie zmagają się z największym od 9 lat atakiem zimy. Minionej nocy termometry w miejscowości Marianowo pokazały -16.6°C. Zimno będzie też w czwartek, IMGW wydało ostrzeżenie 1. stopnia przed silnym mrozem. Jak wygląda aktualna sytuacja w woj. podlaskim? Awaria wody w centrum Białegostoku, odwołane pociągi. Zimowy raport z woj. podlaskiego [11.02.2021]

Czwartek 11.02.2021 to kolejny dzień zmagań mieszkańców woj. podlaskiego ze śnieżną, mroźną zimą. Sprawdzamy sytuację w naszym regionie. Obecnie (godz. 7:15) w Podlaskiem nie ma wypadków, które blokowałyby ruch. Policjanci poinformowali, że minionej doby doszło do 1 wypadku, w którym ranna została 1 osoba. - Powiadomiono nas o 88 kolizjach w województwie - dodaje nadkom. Tomasz Krupa, oficer prasowy podlaskiej policji.

W nocy w Białymstoku oczyszczono następujące skrzyżowania:

  • Zachodnia/Wiejska
  • 11 Listopada/Słoneczna
  • Wesoła/Waszyngtona
  • Poleska/Sitarska
  • Rondo Jagienki/Fabryczna
  • Sławińskiego/Św. Jerzego
  • Mickiewicza/Ciołkowskiego
  • Mieszka I/Sybiraków/Piastowska
  • Warszawska/Sinkiewicza
  • Kopernika/Bema Suchowolca/Eliasza

W czwarte rano po ulicach Białegostoku jeździło 21 pługopiaskarek.

Centrum Białegostoku pod śniegiem. Nie było tak źle od 9 lat

Jak informują białostockie wodociągi, przy ul. Malmeda 3 ma miejsce awaria sieci wodociągowej. Przewidywany czas przerwy w dostawie wody przy ul. Malmeda 1, 2, 3 do godziny 15 (może ulec zmianie).

Czytaj też: Augustów. Pani Irena wracała z sanatorium. Zginęła straszną śmiercią [WIDEO, ZDJĘCIA 18+]

W woj. podlaskim w dalszym ciągu występują utrudnienia na kolei. Ze względu na złe warunki atmosferyczne odwołane są pociągi Czeremcha - Białystok oraz Hajnówka - Białystok, podróżni mają zapewnioną komunikację zastępczą.

Jak poinformowało IMGW, temperatura minimalna minionej nosy wyniosła w: Marianowo -16.6°C, Różanystok -14.8°C, Biebrza -14.5°C. W czwartek w Białymstoku w dalszym ciągu będzie bardzo zimno (-10°C), ale synoptycy IMGW nie zapowiadają gwałtownych opadów śniegu. Ostrzeżenie 1. stopnia przed silnym mrozem może obowiązywać w woj. podlaskim nawet do poniedziałku.

Zobacz zdjęcia: Centrum Białegostoku pod śniegiem