Będą krótsze kolejki na tomografię komputerową i rezonans magnetyczny

i

Autor: Pixabay Będą krótsze kolejki na tomografię komputerową i rezonans magnetyczny

Będą krótsze kolejki na tomografię komputerową i rezonans magnetyczny

2019-03-29 10:30

Nielimitowane świadczenia badań tomografem komputerowym i rezonansem magnetycznym w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku zapowiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński podczas czwartkowego spotkania w białostockiej „Śniadecji”. Dla pacjentów oznacza to jedno: znacznie się skrócą kolejki na te badania.

- Obecnie na diagnostykę tomografem i rezonansem czeka się od kilku tygodni do miesięcy w zależności od rodzaju badania. Świadczenia finansowane bez limitów pozwolą na wykonywanie ich na bieżąco – wyjaśnił dyrektor szpitala Cezary Nowosielski.

Czytaj także: Kobieta w ciąży miała raka jajnika. Lekarze z Białegostoku usunęli guz. 28-latka ma szansę żyć i urodzić zdrowe dziecko

Minister Cieszyński przypomniał, że w ubiegłym roku udało się w podobny sposób – poprzez zniesienie limitów – skrócić znacząco czas oczekiwania na operację zaćmy i endoprotezy.

- To ułatwia pacjentom dostęp do tych badań i pozwala na tzw. wyoperowanie wieloletnich zaległości - podkreślał minister. – Z kolei dla dyrekcji szpitala to zachęta do inwestowania w sprzęt i rozwój personelu, bo brak limitów na świadczenia daje im pewne bezpieczeństwo finansowe.

Minister wspólnie z parlamentarzystami Bernadetą Krynicką i Krzysztofem Jurgielem oraz członkiem zarządu województwa Markiem Malinowskim zwiedzili szpital wojewódzki i obejrzeli aktualnie prowadzone inwestycje w placówce. Mieli też okazję z bliska przyjrzeć się najnowocześniej w północno-wschodniej Polsce aparaturze medycznej, czyli robotowi  chirurgicznemu Da Vinci a nawet usiąść za jego sterami.

Czytaj także: Justyna Żak złamała regulamin Big Brothera. Zakrywała mikroport. Została karnie nominowana. Były łzy [WIDEO, ZDJĘCIA]

Robot Da Vinci został kupiony pod koniec 2018r. za ponad 12 mln zł, z czego 10 mln zł to dofinansowanie z RPO a 2 mln to wkład własny do projektu zabezpieczony przez samorząd województwa.

Zobacz także:

Taxi dla Seniora. Radny PiS chce wprowadzić w Białymstoku darmowe przejazdy taksówkami dla seniorów

Bolt w Białymstoku. Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała dwóch kierowców. Każdemu z nich grozi 14 tys. złotych kary [ZDJĘCIA]

Big Brother. Juszes, czyli Justyna Żak z Białegostoku w nowym reality show. Ma 26 lat i jest weganką [ZDJĘCIA]

Białostocka pisarka Katarzyna Bonda i Remigiusz Mróz są parą. Pokazali TO zdjęcie!