Białostockie Centrum Onkologii

i

Autor: Białostockie Centrum Onkologii/www.onkologia.bialystok.pl/ Białostockie Centrum Onkologii

Białostockim Centrum Onkologii. 2 lutego kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii

2019-01-31 19:01

W najbliższą sobotę 2 lutego w Białostockim Centrum Onkologii panie w wieku 50-69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii. Dzień otwarty w BCO odbędzie się w godzinach 10 -14.

W ramach projektu unijnego wszystkie zainteresowane kobiety wezmą udział w szkoleniu z samobadania piersi. Naukę samobadania jąder dla mężczyzn zaprezentują studenci z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Białystok.

Czytaj także: W Białymstoku wykonano pierwszą operację przeszczepienia rogówki. "Rogówkę można wymienić na całej grubości"

Swoje stoisko wystawi Klub Amazonki w Białymstoku. Dietetyk z Centrum Odchudzania i Odżywiania wygłosi prelekcję na temat zdrowego odżywiania w profilaktyce chorób nowotworowych. Oprócz tego każdy będzie mógł skorzystać z  porad dietetycznych oraz przeprowadzić analizę składu ciała. Fizjoterapeuta pracujący w Zakładzie Rehabilitacji BCO opowie uczestnikom spotkania jak dbać o swój kręgosłup i zaprezentuje przykładowe ćwiczenia.

Organizacja Studencka Innowacyjny Kosmetolog działająca na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zaproponuje paniom i panom zabiegi pielęgnujące dłonie i twarz.

Każdy będzie mógł wziąć udział w konkursie wiedzy z nagrodami przygotowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Na stoisku informacyjno-edukacyjnym przeprowadzi badania poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu za pomocą smokolyzera.

Czytaj także: Lekarze z USK w Białymstoku usunęli nowotwór 24-latce z rakiem szyjki macicy. Kobieta będzie mogła zajść w ciążę

Dzień otwarty organizowany jest w związku z przypadającym 4 lutego Światowym Dniem Walki z Rakiem. Organizowany jest w większości placówek onkologicznych w odpowiedzi na apel Polskiej Unii Onkologii.

Białostockim Centrum Onkologii. 2 lutego kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii

i

Autor: mat. prasowe Białostockim Centrum Onkologii. 2 lutego kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii

Przewodnim hasłem obchodów tegorocznego Światowego Dnia Walki z Rakiem jest APEL PUO i całego środowiska onkologów polskich o wspólne, intensywne działania na rzecz zapewnienia równego dostępu w naszym kraju do europejskich standardów kompleksowej opieki onkologicznej. W naszym kraju pomimo poprawy wyników leczenia w okresie ostatnich 15-20 lat (z 30% do 45% przeżyć wieloletnich) nadal średnie wskaźniki przeżycia są niższe o 10-15 punktów procentowych od uzyskiwanych w większości krajów Unii Europejskiej.