Białostoczanie o Rynku Kościuszki. "Sam beton", "Za mało zieleni", "Okropny beton i piwo" [ZDJĘCIA]

2019-08-13 6:00 Jacek Chlewicki

Nie wiem czy wycięcie drzew i zalanie betonem można nazwać "rewitalizacją" - napisał internauta Grzegorz. Z kolei ktoś inny wspomina: "Pamiętam tą zieleń w której spali menele i strach było tamtędy przechodzić." To reakcje na nasz post, w którym zapytaliśmy białostoczan jak po 10 latach od rewitalizacji oceniają Rynek Kościuszki.

W poprzednim tygodniu minęło 10 lat od rewitalizacji Rynku Kościuszki w Białymstoku. Z tej okazji postanowiliśmy zapytać naszych Internautów, jak oceniają zmiany, które zaszły w centralnym punkcie naszego miasta. Warto wiedzieć, że przed zmianą w tym miejscu znajdował się zielony skwer ze sporą liczbą drzew.

Temat wzbudził duże zainteresowanie. Większość komentujących nasz post Internautów, krytykowała Rynek Kościuszki za "beton". Pojawiło się też kilka osób, którym odświeżone centrum Białegostoku bardzo się podoba.

- A mnie się podoba obecny Rynek Kościuszki. Fakt, że jest beton, ale dzięki temu mamy plac na koncerty, a kwiaty są w każdej restauracji. Nie można mówić, że dawniej było lepiej. Było. Teraz jest nowocześnie i wielkomejsko. Jestem dumna ze swego miasta! - napisała Maria.

- Rozumiem że osoby które mówią że beton nigdy nie korzystały z restauracji i barów które tam się znajdują i nigdy nie były na żadnym koncercie które są organizowane w tym miejscu? - napisała Paulina.

Wszystkie komentarze znajdziecie post postem na naszym fanpage ESKA INFO Białystok.