Białystok. 25-latka zaufała współlokatorowi. Nie ocalały nawet konserwy z pasztetem

i

Autor: Pixabay Białystok. 25-latka zaufała współlokatorowi. Nie ocalały nawet konserwy z pasztetem

Białystok. 25-latka zaufała współlokatorowi. Nie ocalały nawet konserwy z pasztetem

2021-03-12 8:25

Policjanci z Białegostoku zatrzymali 34-latka podejrzanego o liczne kradzieże z włamaniem. Mężczyzna, z zamkniętego pokoju swojej współlokatorki, zabrał między innymi sprzęt elektroniczny, kartę bankomatową, a nawet konserwy z pasztetem. Pokrzywdzona oszacowała straty na blisko 7 tysięcy złotych. Wpadł w ręce mundurowych, bo płacił jej kartą za zakupy.

25-letnia kobieta wraz z 34-letnim mężczyzną wynajmowała mieszkanie w Białymstoku. Kobieta wyjechała za granicę zostawiając w mieszkaniu swoje rzeczy. W minioną sobotę zauważyła, że ktoś dziewięć razy zapłacił za zakupy jej kartą. Chodzi o transakcję na ponad 300 złotych. Zawiadomienie na policję złożyła w tej sprawie jej matka. Policjanci zatrzymali 34-letniego współlokatora młodej kobiety. - W międzyczasie wyszło na jaw, że z zabezpieczonego pokoju kobiety oprócz karty bankomatowej zniknęły między innymi laptop, głośniki, a nawet konserwy mięsne - informuje oficer prasowa policji w Białymstoku.

Tunel grozy w Białymstoku. "Trauma z dzieciństwa". Stare graffiti i butelki po wódce

25-latka oszacowała swoje straty na blisko 7 tysięcy złotych. Do zatrzymania podejrzanego doszło we wtorek. - Kryminalni zapukali do jednego z domów na osiedlu Dojlidy, gdzie mieszkała jego rodzina - kontynuuje oficer prasowy. - Mundurowym drzwi otworzył zaskoczony 34 latek. W trakcie przeszukania, kryminalni znaleźli większość skradzionych przedmiotów między innymi sprzęt elektroniczny oraz kartę bankomatową.

Mężczyzna usłyszał łącznie 10 zarzutów, jeden kradzieży z włamaniem do pokoju oraz 9 zarzutów kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Decyzją sądu 34 latek trafił na 3 miesiące do aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Emilia Korolczuk i jej Ranczo Laszki. Zobacz jak mieszka gwiazda "Rolnicy. Podlasie" [ZDJĘCIA]