Białystok. 40 osób dostało drugą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19

i

Autor: Podlaski Urząd Wojewódzki Białystok. 40 osób dostało drugą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19

Białystok. 40 osób dostało drugą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19

2021-01-18 18:30

40 osób dostało w poniedziałek w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku drugą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi - poinformowała PAP rzeczniczka szpitala Katarzyna Malinowska-Olczyk. W woj. podlaskim zaszczepiło się jak do tej pory 13,1 tys. osób z grupy zero.

Oprócz tych osób, także ośmiu pracowników szpitala dostało pierwszą dawkę szczepienia - dodała rzeczniczka. To pracownicy, którzy dotychczas nie byli zaszczepieni lub nie mogli być zaszczepieni z różnych powodów - łącznie w USK mają być zaszczepione 42 takie osoby.

Szpital USK podlega Uniwersytetowi Medycznemu w Białymstoku. Władze uczelni poinformowały w międzyczasie w komunikacie o wstrzymaniu "na kilka dni" szczepień przeciwko koronawirusowi wśród studentów i pracowników uczelni. To skutek ograniczenia dostaw szczepionki przez producenta firmę Pfizer, o czym informował już wcześniej szef kancelarii premiera Michał Dworczyk - podała uczelnia.

Czytaj też: Tragiczny pożar w Supraślu. Kobieta nie żyje. Pięć osób straciło dach nad głową

- Na skutek decyzji producenta szczepionek firmy Pfizer o ograniczeniu dostaw szczepionki przeciwko Covid-19, rząd RP wstrzymał transport 330 tys. szczepionek przeznaczonych dla medyków i osób z +grupy zero+. W związku z powyższym, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku z przyczyn niezależnych od uczelni zmuszony jest odwołać szczepienia studentów i pracowników przewidziane na najbliższe dni. Wraz z rozwojem sytuacji będziemy na bieżąco informować o kolejnym terminie szczepień - czytamy w opublikowanym oświadczeniu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku podpisanym przez rektora prof. Adama Krętowskiego. Rzecznik UMB Marcin Tomkiel powiedział, że uczelnia nie ma na razie żadnych nowych informacji ze strony rządowej.

Szczepienia wstrzymał również w poniedziałek szpital MSWiA w Białymstoku. Dyrektor placówki Alicja Skindzelewska powiedziała jedynie, że nie ma szczepionek, w poniedziałek szpital ich nie dostał. Szpital czeka na dalsze informacje w tej sprawie.

Według raportu o szczepieniach na stronie rządowej, w Podlaskiem zaszczepiło się dotąd 13,1 tys. osób z grupy zero.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Pierwsze szczepienia na COVID-19 w USK w Białymstoku