Tragiczny pożar w Supraślu. Kobieta nie żyje. Pięć osób straciło dach nad głową

i

Autor: Paweł Tragiczny pożar w Supraślu. Kobieta nie żyje. Pięć osób straciło dach nad głową. Zdjęcie archiwalne.

Tragiczny pożar w Supraślu. Kobieta nie żyje. Pięć osób straciło dach nad głową

2021-01-18 18:07

Pożar wybuch w poniedziałek nad ranem w Supraślu koło Białegostoku. Palił się drewniany dom wielorodzinny. Pięć osób zdołało uciec z pożaru jeszcze przed przyjazdem strażaków. Niestety jedna osoba zginęła. To 84-letnia mieszkanka Supraśla.

Jak poinformował PAP dyżurny stanowiska kierowania Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, zgłoszenie strażacy otrzymali o godz. 3. Na miejsce zostało wysłanych 12 jednostek, pożarem objęty był cały drewniany dom na ul. Posterunkowej.

Strażacy podali, że w domu mieszkało sześć osób, pięć z nich udało się ewakuować, jedna zginęła w pożarze. Ofiara tego tragicznego pożaru to 84-letnia kobieta.

Czytaj też: Ogromny pożar hotelu w Augustowie. 50 osób ewakuowano. Dym było widać z daleka [ZDJĘCIA, WIDEO]

Prace rozbiórkowe i dogaszanie trwało do godzin porannych - informują strażacy z OSP Supraśl. - Działania gaśniczo-ratowniczo utrudniał duży mróz. Przyczyny pożaru nie ustalono. 

Urząd Miejski wraz z MOPS w Supraślu apelują o pomoc pogorzelcom. Osoby, które mogą podzielić się ubraniami, sprzętami domowymi, meblami - mogą kontaktować się z kierownikiem MOPS w Supraślu - tel. 85 7132762. Zbiórkę prowadzi też Caritas Archidiecezji Białostockiej, wpłat można dokonywać na numer rachunku bankowego:  66 1240 5211 1111 0000 4931 3527 z dopiskiem: Ofiarom pożaru w Supraślu.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Ogromny pożar hotelu w Augustowie. Kłęby dymu było widać z daleka